KNN Holding Vrå ApS
CVR 42 86 81 75 · Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KNN Holding Vrå ApS har CVR-nummer 42868175. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tollestrupvej 201, 9760 Vrå. Stiftet: 23. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.275 kr., årets resultat 957.788 kr., egenkapital 1.621.948 kr., aktiver i alt 6.600.960 kr. Soliditetsgraden på 24,6 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 957.788 kr. er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KNN Holding Vrå ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tollestrupvej 201, 9760 Vrå
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 23 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber samt dermed beslægtede forretningsområder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42868175 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tollestrupvej 201, 9760 Vrå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
59,1%
▼ 21,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,24
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
24,6%
▲ 8,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
79,6%
▲ 79,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.275 | -7.301 | -7.125 | -4.448 | -7.170 |
| Resultat før skat | 913.732 | 497.361 | -65.876 | 118.395 | -7.170 |
| Årets resultat | 957.788 | 533.245 | -30.893 | 128.648 | -6.840 |
| Egenkapital | 1.621.948 | 664.160 | 130.915 | 161.808 | 33.160 |
| Aktiver i alt | 6.600.960 | 4.057.943 | 3.005.765 | 1.674.708 | 34.660 |
| Omsætningsaktiver | 1.171.516 | 655.284 | 70.077 | 204.708 | 34.660 |
| Kortfristet gæld | 4.979.012 | 3.393.783 | 2.874.850 | 1.512.900 | 1.500 |
| Gæld i alt | 4.979.012 | 3.393.783 | 2.874.850 | 1.512.900 | 1.500 |
| Soliditetsgrad | 24.6% | 16.4% | 4.4% | 9.7% | 95.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Kim Nørgaard Nielsen Siden 2 Jan 202290% Ejer
-
Granly Gruppen Jammerbugt A/S Siden 2 Jan 20220% Ejer
Ledelse
1-
Kim Nørgaard Nielsen Siden 23 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1KNN Holding Vrå ApS
P-nr. 1027767822
Tollestrupvej 201, 9760 Vrå
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Granly Gruppen Jammerbugt A/S (CVR 41063882)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretningsområder, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.