Kobensac ApS
CVR 41 16 53 67 · København NV · Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kobensac ApS har CVR-nummer 41165367. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. (branchekode 142900). Adresse: Nattergalevej 6, 1., 2400 København NV. Stiftet: 6. februar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 375.792 kr., årets resultat -50.054 kr., egenkapital 67.492 kr., aktiver i alt 98.127 kr. Soliditetsgraden på 68,8 % er højere end hos 72 % af de 54 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -50.054 kr. er lavere end hos 65 % af de 54 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 17 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kobensac ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. (142900)
- Adresse
- Nattergalevej 6, 1., 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 4
- Telefon
- 53611711
- tpb@kobensac.dk
- Hjemmeside
- kobensac.dk
- Stiftet
- 6 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- design, fremstilling og handel med produkter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41165367 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nattergalevej 6, 1., 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: kobensac.dk Hjemmeside https://kobensac.dk
- https://www.facebook.com/kobensac.dk/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/kobensac/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-74,2%
▼ 126,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,57
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,8%
▲ 8,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-180,7%
▼ 180,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
54 virksomheder i «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 375.792 | 320.318 | 257.105 | 31.230 | 40.873 |
| Resultat før skat | -63.026 | 79.979 | 116.870 | -111.018 | 36.136 |
| Årets resultat | -50.054 | 61.995 | 91.011 | -86.761 | 28.167 |
| Egenkapital | 67.492 | 117.545 | 55.550 | -35.461 | 51.300 |
| Aktiver i alt | 98.127 | 195.684 | 193.159 | 195.215 | 83.727 |
| Omsætningsaktiver | 47.055 | 92.709 | 98.684 | 92.740 | 83.727 |
| Kortfristet gæld | 29.899 | 76.571 | 136.007 | 230.676 | 29.215 |
| Gæld i alt | 29.899 | 76.571 | 136.007 | 230.676 | 32.427 |
| Soliditetsgrad | 68.8% | 60.1% | 28.8% | -18.2% | 61.3% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TPBishop Holding ApS Siden 28 Sep 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Trine Bishop Siden 6 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
1Kobensac ApS
P-nr. 1025561992
Nattergalevej 6, 1., 2400 København NV
Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. (142900)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -120.257 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 14.646 DKK | 3.212 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -21.624 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kobensac ApS (CVR 41165367)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædningsartikler, tilbehør, produkter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.