KØGE PAVA CENTER ApS
CVR 15 38 73 35 · Køge · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
KØGE PAVA CENTER ApS har CVR-nummer 15387335. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (branchekode 953120). Adresse: Falkevej 4, 4600 Køge. Stiftet: 1. august 1991. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.793.476 kr., årets resultat -49.223 kr., egenkapital -80.510 kr., aktiver i alt 445.055 kr. Soliditetsgraden på -18,1 % er lavere end hos 91 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -49.223 kr. er lavere end hos 81 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KØGE PAVA CENTER ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
- Adresse
- Falkevej 4, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
-
2
1997 2018
- Telefon
- 56650312
- post@pava4600.dk
- Stiftet
- 1 Aug 1991
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- undervognsbehandling af biler samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-01-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK15387335 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Falkevej 4, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,34
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-18,1%
▲ 43,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-131,0%
▼ 131,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
354 virksomheder i «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 2.015.828 | — | — |
| Bruttoresultat | 1.793.476 | 1.481.656 | 1.698.970 | 1.277.849 | 1.762.627 |
| Resultat før skat | -49.223 | 158.820 | 55.164 | -117.845 | 141.666 |
| Årets resultat | -49.223 | 158.820 | 55.164 | -98.898 | 98.501 |
| Egenkapital | -80.510 | -268.382 | -211.449 | -818.261 | -719.364 |
| Aktiver i alt | 445.055 | 439.168 | 322.837 | 353.158 | 425.379 |
| Omsætningsaktiver | 180.384 | 174.496 | 196.456 | 221.156 | 256.385 |
| Kortfristet gæld | 525.565 | 707.550 | 461.509 | 1.098.642 | 1.138.922 |
| Gæld i alt | 525.565 | 707.550 | 534.286 | 1.171.419 | 1.143.282 |
| Soliditetsgrad | -18.1% | -61.1% | -65.5% | -231.7% | -169.1% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | — | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M+M HOLDING ApS Siden 1 Nov 2007100% Ejer
Ledelse
2-
Mette Svart Olsen Siden 1 Nov 2007Direktør
-
Michael Gents Olsen Siden 1 Nov 2007Direktør
Produktionsenheder
1KØGE PAVA CENTER APS
P-nr. 1000914856
Falkevej 4, 4600 Køge
Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
👥 2 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Køge Pava Center ApS
Falkevej 4, 4600 Køge
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Køge Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M+M HOLDING ApS (CVR 30917243)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver karosseri, undervognsbehandling, lakering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.