KOHBERG TANDKLINIK I/S
CVR 32 90 34 79 · Tinglev · Tandlægers aktiviteter · Interessentskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
KOHBERG TANDKLINIK I/S har CVR-nummer 32903479. Virksomhedsform: Interessentskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Jernbanegade 6, 6360 Tinglev. Stiftet: 1. juni 2010. Status: ophørt 1. oktober 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juni 2024 – 31. maj 2025): bruttofortjeneste 8.505.486 kr., årets resultat 3.925.330 kr., egenkapital 1.982.567 kr., aktiver i alt 2.961.819 kr. Soliditetsgraden på 66,9 % er højere end hos 63 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.925.330 kr. er højere end hos 93 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KOHBERG TANDKLINIK I/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Jernbanegade 6, 6360 Tinglev
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 1 Jun 2010
- Ophørt
- 1 Oct 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32903479 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbanegade 6, 6360 Tinglev
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
198,0%
▼ 122,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,44
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,9%
▲ 12,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-18,6%
▼ 18,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.505.486 | 9.830.093 | 8.934.665 | 10.848.241 | — |
| Resultat før skat | 3.925.330 | 4.821.475 | 4.661.555 | 6.316.722 | — |
| Årets resultat | 3.925.330 | 4.821.475 | 4.661.555 | 6.316.722 | — |
| Egenkapital | 1.982.567 | 1.502.492 | 1.585.455 | 2.195.052 | 2.624.923 |
| Aktiver i alt | 2.961.819 | 2.773.581 | 2.445.911 | 3.459.791 | 3.986.117 |
| Omsætningsaktiver | 2.389.962 | 2.129.840 | 1.630.802 | 2.433.212 | 3.322.964 |
| Kortfristet gæld | 979.252 | 1.271.089 | 860.456 | 1.264.739 | 1.361.194 |
| Gæld i alt | 979.252 | 1.271.089 | 860.456 | 1.264.739 | 1.361.194 |
| Soliditetsgrad | 66.9% | 54.2% | 64.8% | 63.4% | 65.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Ændringshistorik
-
Status ændret
21 Oct 2026NORMAL → SLETTET
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms