KR-MALERSERVICE ApS
CVR 34 89 86 93 · Hørve · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
KR-MALERSERVICE ApS har CVR-nummer 34898693. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Sølvagervej 28, 4534 Hørve. Stiftet: 4. januar 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 4.499.103 kr., årets resultat 363.569 kr., egenkapital 729.877 kr., aktiver i alt 1.943.202 kr. Soliditetsgraden på 37,6 % er lavere end hos 54 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 363.569 kr. er højere end hos 78 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 20 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KR-MALERSERVICE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Sølvagervej 28, 4534 Hørve
- Kommune
- ODSHERRED
- Antal ansatte
-
6
2015 2018
- Telefon
- 40336678
- krmalerservice@mail.dk
- Stiftet
- 4 Jan 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udføre malerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-01-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34898693 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sølvagervej 28, 4534 Hørve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
49,8%
▼ 29,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,20
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,6%
▼ 16,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-75,3%
▼ 75,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.499.103 | 5.641.967 | 3.703.541 | 3.400.062 | 3.487.723 |
| Resultat før skat | 466.507 | 1.889.641 | 968.813 | 659.015 | 737.522 |
| Årets resultat | 363.569 | 1.472.714 | 755.673 | 513.675 | 575.252 |
| Egenkapital | 729.877 | 1.866.308 | 1.093.594 | 837.921 | 924.246 |
| Aktiver i alt | 1.943.202 | 3.480.613 | 2.262.493 | 1.916.508 | 2.196.551 |
| Omsætningsaktiver | 1.411.640 | 3.079.043 | 2.160.542 | 1.802.933 | 1.939.973 |
| Kortfristet gæld | 1.175.779 | 1.601.046 | 1.168.900 | 1.078.587 | 1.272.305 |
| Gæld i alt | 1.175.779 | 1.601.046 | 1.168.900 | 1.078.587 | 1.272.305 |
| Soliditetsgrad | 37.6% | 53.6% | 48.3% | 43.7% | 42.1% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 9 | 7 | 7 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KLAUS RASMUSSEN HOLDING ApS Siden 4 Jan 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Klaus Kristian Rasmussen Siden 4 Jan 2013Direktør
Produktionsenheder
1KR-MALERSERVICE ApS
P-nr. 1018171747
Sølvagervej 28, 4534 Hørve
Maleraktiviteter (433410)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KLAUS RASMUSSEN HOLDING ApS (CVR 34898243)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malerarbejde, maleraktiviteter, udføre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.