Kronhusene Vindinge ApS
CVR 40 98 81 65 · Løsning · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kronhusene Vindinge ApS har CVR-nummer 40988165. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Helge Nielsens Alle 7, 8723 Løsning. Stiftet: 1. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.531 kr., årets resultat -11.334 kr., egenkapital 5.629.962 kr., aktiver i alt 5.690.517 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 96 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -11.334 kr. er lavere end hos 57 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kronhusene Vindinge ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Helge Nielsens Alle 7, 8723 Løsning
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 1 Dec 2019
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- køb, udvikling, drift, udlejning og salg af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-10-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40988165 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helge Nielsens Alle 7, 8723 Løsning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,2%
▲ 1,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,85
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
84,3%
▲ 84,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.531 | -62.214 | -70.364 | -45.156 | 30.865.713 |
| Resultat før skat | -14.531 | -85.747 | -73.734 | -58.679 | 30.703.497 |
| Årets resultat | -11.334 | -72.125 | -40.077 | -78.927 | 23.948.742 |
| Egenkapital | 5.629.962 | 5.493.151 | 5.466.220 | 7.006.297 | 7.085.224 |
| Aktiver i alt | 5.690.517 | 5.536.795 | 5.602.419 | 7.396.491 | 7.477.740 |
| Omsætningsaktiver | 51.216 | 42.953 | 108.577 | 2.009.733 | 2.232.504 |
| Kortfristet gæld | 60.555 | 43.644 | 30.000 | 287.088 | 392.516 |
| Gæld i alt | 60.555 | 43.644 | 136.199 | 390.194 | 392.516 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99.2% | 97.6% | 94.7% | 94.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HoldCo I Kronhusene ApS Siden 22 Oct 2024100% Ejer
Ledelse
2-
Michael Lyngby Hvid Siden 22 Oct 2024Direktør
-
Christian Toft Siden 22 Oct 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Kronhusene Vindinge ApS
P-nr. 1025305554
Helge Nielsens Alle 7, 8723 Løsning
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -72.118 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -58.679 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 30.622.064 DKK | 6.736.840 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -70.349 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Niam VIII Administration ApS (CVR 44086077)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeprojekter, gennemførelse, udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.