Kurt Hansen. Stouby Holding ApS
CVR 38 15 10 45 · Stouby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kurt Hansen. Stouby Holding ApS har CVR-nummer 38151045. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nørkærvej 2, 7140 Stouby. Stiftet: 8. september 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -11.250 kr., årets resultat 16.422.135 kr., egenkapital 21.840.945 kr., aktiver i alt 61.689.368 kr. Soliditetsgraden på 35,4 % er lavere end hos 79 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 16.422.135 kr. er højere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kurt Hansen. Stouby Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nørkærvej 2, 7140 Stouby
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 8 Sep 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab og foretage investeringer
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-10-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38151045 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørkærvej 2, 7140 Stouby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
75,2%
▲ 58,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
35,4%
▼ 63,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.638,1%
▲ 1.638,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.250 | -8.750 | -7.206 | -6.585 | — |
| Resultat før skat | 16.422.135 | 944.832 | 575.107 | 906.042 | -1.494.123 |
| Årets resultat | 16.422.135 | 944.832 | 575.107 | 906.042 | -1.494.123 |
| Egenkapital | 21.840.945 | 5.553.810 | 4.730.978 | 4.273.671 | 3.367.629 |
| Aktiver i alt | 61.689.368 | 5.597.085 | 4.765.503 | 4.300.990 | 3.388.363 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 200 | 7.200 | — | — |
| Kortfristet gæld | 39.848.423 | 43.275 | 34.525 | 27.319 | 20.734 |
| Gæld i alt | 39.848.423 | 43.275 | 34.525 | 27.319 | 20.734 |
| Soliditetsgrad | 35.4% | 99.2% | 99.3% | 99.4% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kurt Hansen Siden 8 Sep 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Kurt Hansen Siden 8 Sep 2016Direktør
Produktionsenheder
1Kurt Hansen. Stouby Holding ApS
P-nr. 1021888938
Nørkærvej 2, 7140 Stouby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.206 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.586 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.984 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.875 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.875 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kurt Hansen. Stouby Holding ApS (CVR 38151045)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.