L. F. VVS TEKNIK ApS
CVR 25 14 04 35 · Sakskøbing · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
L. F. VVS TEKNIK ApS har CVR-nummer 25140435. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Industrivej 24, 4990 Sakskøbing. Stiftet: 14. januar 2000. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.964.721 kr., årets resultat -207.919 kr., egenkapital 795.026 kr., aktiver i alt 1.530.397 kr. Soliditetsgraden på 51,9 % er højere end hos 62 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -207.919 kr. er lavere end hos 92 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som L. F. VVS TEKNIK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Industrivej 24, 4990 Sakskøbing
- Kommune
- GULDBORGSUND
- Antal ansatte
-
3
2000 2018
- Stiftet
- 14 Jan 2000
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- håndværk, handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-12-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25140435 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 5493005FD23DCAHZRA06 Øverste modervirksomhed: T.M.M. HOLDING ApS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 24, 4990 Sakskøbing
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-26,2%
▼ 25,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,57
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,9%
▼ 20,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-862,1%
▼ 862,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.964.721 | 2.043.204 | 1.719.701 | 2.706.000 | — |
| Resultat før skat | -268.403 | -30.061 | 193.924 | 360.408 | — |
| Årets resultat | -207.919 | -21.612 | 160.120 | 281.106 | — |
| Egenkapital | 795.026 | 2.102.945 | 2.124.556 | 2.464.436 | 2.183.331 |
| Aktiver i alt | 1.530.397 | 2.920.480 | 2.769.864 | 3.319.311 | 2.895.723 |
| Omsætningsaktiver | 1.093.609 | 2.352.236 | 2.308.833 | 2.781.801 | 2.509.312 |
| Kortfristet gæld | 698.017 | 767.625 | 600.399 | 771.884 | 621.136 |
| Gæld i alt | 698.017 | 767.625 | 600.399 | 802.465 | 682.519 |
| Soliditetsgrad | 51.9% | 72% | 76.7% | 74.2% | 75.4% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
T.M.M. HOLDING ApS Siden 12 Oct 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Michael Møller Siden 1 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1L. F. VVS TEKNIK ApS
P-nr. 1007349676
Industrivej 24, 4990 Sakskøbing
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T.M.M. HOLDING ApS (CVR 28289383)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Søstervirksomheder
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværk, varme, vvs.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.