La Rustica Ballerup ApS
CVR 37 18 20 87 · Ballerup · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
La Rustica Ballerup ApS har CVR-nummer 37182087. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Ballerup-Centret 2, 1., 2750 Ballerup. Stiftet: 14. oktober 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 20. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 3.593.751 kr., årets resultat 699.114 kr., egenkapital 1.115.248 kr., aktiver i alt 2.401.352 kr. Soliditetsgraden på 46,4 % er højere end hos 71 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 699.114 kr. er højere end hos 86 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som La Rustica Ballerup ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Ballerup-Centret 2, 1., 2750 Ballerup
- Kommune
- BALLERUP
- Antal ansatte
-
20
2016 2018
- info@la-rustica.dk
- Stiftet
- 14 Oct 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- café- og restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-03-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37182087 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ballerup-Centret 2, 1., 2750 Ballerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
62,7%
▼ 51,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,68
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,4%
▲ 21,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
47,5%
▲ 47,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.593.751 | 3.318.719 | 2.721.289 | 3.487.290 | — |
| Resultat før skat | 853.272 | 608.097 | -48.301 | 123.437 | — |
| Årets resultat | 699.114 | 474.040 | -77.675 | 96.093 | — |
| Egenkapital | 1.115.248 | 416.133 | -57.908 | 19.765 | -3.652.353 |
| Aktiver i alt | 2.401.352 | 1.688.798 | 1.336.727 | 1.591.653 | 1.715.672 |
| Omsætningsaktiver | 1.906.607 | 1.191.673 | 839.816 | 1.091.167 | 817.476 |
| Kortfristet gæld | 1.135.052 | 1.031.063 | 1.235.115 | 1.486.996 | 1.045.494 |
| Gæld i alt | 1.286.104 | 1.272.665 | 1.394.635 | 1.571.888 | 5.305.014 |
| Soliditetsgrad | 46.4% | 24.6% | -4.3% | 1.2% | -212.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 9 | 9 | 8 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Mevlüt Egemen Ekici Siden 1 Feb 202420% Ejer
-
DEM ApS Siden 1 Jun 202166,67% Ejer
Ledelse
2-
Omer Demir Siden 19 May 2021Direktør
-
Mevlüt Egemen Ekici Siden 23 Dec 2024Direktør
Produktionsenheder
2La Rustica Ballerup ApS
P-nr. 1020841601
Baltorpvej 2, 2750 Ballerup
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
La Rustica Ballerup ApS
P-nr. 1021508884
Ballerup-Centret 2, 2750 Ballerup
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DEM ApS (CVR 27189385)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver café, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.