Lås og Sikring ApS
CVR 43 10 02 46 · Næstved · Andre bygningsinstallationsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Lås og Sikring ApS har CVR-nummer 43100246. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre bygningsinstallationsaktiviteter (branchekode 432400). Adresse: Købmagergade 17, 4700 Næstved. Stiftet: 3. marts 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.254.919 kr., årets resultat -458.713 kr., egenkapital -228.656 kr., aktiver i alt 989.382 kr. Soliditetsgraden på -23,1 % er lavere end hos 93 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -458.713 kr. er lavere end hos 94 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lås og Sikring ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
- Adresse
- Købmagergade 17, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 3 Mar 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- montage, låse og anden sikring
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43100246 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Købmagergade 17, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: laasogsikring.dk Hjemmeside https://laasogsikring.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (13. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,47
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-23,1%
▼ 39,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3.056,6%
▼ 3.056,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
294 virksomheder i «Andre bygningsinstallationsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.254.919 | 1.430.906 | 1.575.637 | 1.542.045 |
| Resultat før skat | -458.713 | 15.515 | -51.014 | 287.931 |
| Årets resultat | -458.713 | 15.515 | -51.014 | 225.431 |
| Egenkapital | -228.656 | 229.932 | 214.417 | 265.431 |
| Aktiver i alt | 989.382 | 1.424.966 | 1.336.240 | 1.175.996 |
| Omsætningsaktiver | 575.548 | 987.581 | 889.954 | 1.107.996 |
| Kortfristet gæld | 1.218.038 | 1.195.034 | 1.121.823 | 910.565 |
| Gæld i alt | 1.218.038 | 1.195.034 | 1.121.823 | 910.565 |
| Soliditetsgrad | -23.1% | 16.1% | 16% | 22.6% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
FRØSIG HOLDING ApS Siden 3 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Leif Edmund Frøsig Siden 3 Mar 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lås og Sikring ApS
P-nr. 1028051308
Købmagergade 17, 4700 Næstved
Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FRØSIG HOLDING ApS (CVR 32306896)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sikring, låse, bygningsinstallationsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.