LABORA Holding ApS
CVR 44 37 18 39 · Gilleleje · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LABORA Holding ApS har CVR-nummer 44371839. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ferlevej 15, 3250 Gilleleje. Stiftet: 9. oktober 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.034.776 kr., årets resultat 1.060.461 kr., egenkapital 2.819.861 kr., aktiver i alt 3.167.455 kr. Soliditetsgraden på 89,0 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.060.461 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LABORA Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ferlevej 15, 3250 Gilleleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Stiftet
- 9 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- er at være holdingselskab, samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-10-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44371839 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500D9FC5FE9A9F570
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ferlevej 15, 3250 Gilleleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,6%
▲ 20,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,64
▲ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,0%
▼ 6,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
209,6%
▲ 209,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.034.776 | — | — |
| Resultat før skat | 1.065.579 | 342.538 | 469.872 |
| Årets resultat | 1.060.461 | 342.538 | 469.872 |
| Egenkapital | 2.819.861 | 2.032.401 | 1.750.863 |
| Aktiver i alt | 3.167.455 | 2.134.883 | 1.936.516 |
| Omsætningsaktiver | 569.240 | 18.902 | 27.220 |
| Kortfristet gæld | 347.594 | 102.482 | 185.653 |
| Gæld i alt | 347.594 | 102.482 | 185.653 |
| Soliditetsgrad | 89% | 95.2% | 90.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Boldt Rasmussen Siden 9 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Boldt Rasmussen Siden 9 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1LABORA Holding ApS
P-nr. 1029749570
Ferlevej 15, 3250 Gilleleje
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.126 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -972 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LABORA Holding ApS (CVR 44371839)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.