LAMBÆK HOLDING 2007 ApS
CVR 30 61 48 87 · Store Heddinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LAMBÆK HOLDING 2007 ApS har CVR-nummer 30614887. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hjulmagervej 1, 4660 Store Heddinge. Stiftet: 14. juni 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.942 kr., årets resultat 545.535 kr., egenkapital 3.805.944 kr., aktiver i alt 3.927.193 kr. Soliditetsgraden på 96,9 % er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 545.535 kr. er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LAMBÆK HOLDING 2007 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hjulmagervej 1, 4660 Store Heddinge
- Kommune
- STEVNS
- Stiftet
- 14 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab for selskaber i autobranchen
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-04-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30614887 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500D6869F12C4BU02
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjulmagervej 1, 4660 Store Heddinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,3%
▼ 1,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,55
▲ 2,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,9%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4,9%
▲ 4,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.942 | -4.974 | -5.622 | -5.794 | -5.688 |
| Resultat før skat | 552.179 | 518.264 | 251.373 | 246.376 | 305.273 |
| Årets resultat | 545.535 | 519.814 | 255.083 | 248.176 | 308.154 |
| Egenkapital | 3.805.944 | 3.395.409 | 2.072.649 | 1.935.365 | 1.801.589 |
| Aktiver i alt | 3.927.193 | 3.578.241 | 2.370.273 | 1.992.253 | 2.063.461 |
| Omsætningsaktiver | 430.512 | 207.437 | 159.148 | 55.677 | 122.030 |
| Kortfristet gæld | 121.249 | 182.832 | 297.624 | 56.888 | 261.872 |
| Gæld i alt | 3.927.193 | 182.832 | 297.624 | 56.888 | 261.872 |
| Soliditetsgrad | 96.9% | 94.9% | 87.4% | 97.1% | 87.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Lambæk Siden 14 Jun 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Lambæk Siden 14 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1LAMBÆK HOLDING 2007 ApS
P-nr. 1013362552
Hjulmagervej 1, 4660 Store Heddinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 642.524 DKK | 141.350 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 479.768 DKK | 105.534 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 162.031 DKK | 35.640 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 424.004 DKK | 93.280 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 109.989 DKK | 24.178 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LAMBÆK HOLDING 2007 ApS (CVR 30614887)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver autobranchen.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.