Lampefabrikken ApS
CVR 29 31 80 50 · Måløv · Administrations- og kontorserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lampefabrikken ApS har CVR-nummer 29318050. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Administrations- og kontorserviceaktiviteter (branchekode 821000). Adresse: Måløv Byvej 229, 2760 Måløv. Stiftet: 26. januar 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -75.562 kr., årets resultat 44.772 kr., egenkapital 2.044.772 kr., aktiver i alt 2.065.059 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 91 % af de 1.606 virksomheder i branchen «Administrations- og kontorserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 44.772 kr. er højere end hos 61 % af de 1.606 virksomheder i branchen «Administrations- og kontorserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lampefabrikken ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Administrations- og kontorserviceaktiviteter (821000)
- Adresse
- Måløv Byvej 229, 2760 Måløv
- Kommune
- BALLERUP
- Telefon
- 20146606
- Ja@lyfaoffices.dk
- Stiftet
- 26 Jan 2006
- Selskabskapital
- 126.000 DKK
- Formål
- handel med og opførsel af ejendomme samt anden virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-08-22
- Binavne
- Lyfa Offices ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29318050 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Måløv Byvej 229, 2760 Måløv
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: lampefabrikken.dk Hjemmeside https://lampefabrikken.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
68,55
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
1606 virksomheder i «Administrations- og kontorserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -75.562 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -75.510 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 44.772 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 2.044.772 | -146.390 | -146.390 | -146.390 | -146.390 |
| Aktiver i alt | 2.065.059 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 1.390.734 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 20.287 | 146.390 | 146.390 | 146.390 | 146.390 |
| Gæld i alt | 20.287 | 146.390 | 146.390 | 146.390 | 146.390 |
| Soliditetsgrad | 99% | — | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
EMMIT HOLDING ApS Siden 6 Aug 202550% Ejer
-
J1 HOLDING ApS Siden 6 Aug 202550% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Anker Holm Siden 28 Jul 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lampefabrikken ApS
P-nr. 1012007384
Måløv Byvej 229, 2760 Måløv
Administrations- og kontorserviceaktiviteter (821000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lampefabrikken ApS (CVR 29318050)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførsel, kontorserviceaktiviteter, administrations.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.