Lang & Lund ApS
CVR 36 54 78 20 · Hornbæk · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lang & Lund ApS har CVR-nummer 36547820. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Per Bjørns Vej 16, st., 3100 Hornbæk. Stiftet: 12. februar 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 0. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -32.554 kr., årets resultat -422.650 kr., egenkapital 557.498 kr., aktiver i alt 6.247.367 kr. Soliditetsgraden på 8,9 % er lavere end hos 79 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -422.650 kr. er lavere end hos 96 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lang & Lund ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Per Bjørns Vej 16, st., 3100 Hornbæk
- Kommune
- HELSINGØR
- Telefon
- 29797770
- kl@langoglund.dk
- Stiftet
- 12 Feb 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- konsulentydelser og projektstyring af opgaver indenfor møbel- og inventarmontage og byggepladsservice
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36547820 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Per Bjørns Vej 16, st., 3100 Hornbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-75,8%
▼ 76,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,08
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
8,9%
▼ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7.516,2%
▼ 7.516,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -32.554 | 1.015.665 | 1.711.876 | 4.755.530 | 3.882.975 |
| Resultat før skat | -422.650 | 8.437 | 106.060 | 48.088 | 991.704 |
| Årets resultat | -422.650 | 5.699 | 49.583 | 30.734 | 769.955 |
| Egenkapital | 557.498 | 980.148 | 974.449 | 924.866 | 960.330 |
| Aktiver i alt | 6.247.367 | 7.397.633 | 7.207.457 | 6.037.729 | 4.127.268 |
| Omsætningsaktiver | 6.166.714 | 7.222.378 | 6.937.600 | 5.680.470 | 3.735.914 |
| Kortfristet gæld | 5.689.869 | 6.417.485 | 6.220.826 | 5.095.070 | 2.948.189 |
| Gæld i alt | 5.689.869 | 6.417.485 | 6.220.826 | 5.095.070 | 3.149.811 |
| Soliditetsgrad | 8.9% | 13.2% | 13.5% | 15.3% | 23.3% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 10 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
aarhusmontage ApS Siden 22 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Karsten Lund Bundgaard Siden 15 Nov 2016Direktør
Produktionsenheder
1Lang & Lund ApS
P-nr. 1020173811
Per Bjørns Vej 16, st., 3100 Hornbæk
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 465.094 DKK | 102.300 DKK | Datterselskab |
| 2020 | 54.812 DKK | 12.056 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: aarhusmontage ApS (CVR 38150677)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver inventarmontage, byggepladsservice, møbel.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.