Langgade 31 ApS
CVR 39 27 55 89 · Horsens · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Langgade 31 ApS har CVR-nummer 39275589. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Korningvej 99, 8700 Horsens. Stiftet: 24. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -40.350 kr., årets resultat -41.907 kr., egenkapital 18.029 kr., aktiver i alt 53.688 kr. Soliditetsgraden på 33,6 % er højere end hos 52 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -41.907 kr. er lavere end hos 73 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Langgade 31 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Korningvej 99, 8700 Horsens
- Kommune
- HEDENSTED
- Telefon
- 22149533
- janus@panduro.as
- Stiftet
- 24 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Køb, salg, opførelse og udlejning af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39275589 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Korningvej 99, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-232,4%
▼ 222,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,6%
▼ 27,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-765,3%
▼ 765,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -40.350 | -6.200 | -29.178 | 582.224 | 827.042 |
| Resultat før skat | -41.907 | -6.209 | 236.132 | 640.676 | -1.205.027 |
| Årets resultat | -41.907 | -4.843 | 176.974 | 501.404 | -940.217 |
| Egenkapital | 18.029 | 50.000 | 933.416 | 3.756.442 | 4.255.038 |
| Aktiver i alt | 53.688 | 81.253 | 1.123.150 | 6.821.069 | 20.245.243 |
| Omsætningsaktiver | 2 | 0 | 1.123 | 6.821.069 | 2.245.243 |
| Kortfristet gæld | 35.659 | 31.253 | 189.734 | 3.064.627 | 2.857.736 |
| Gæld i alt | 35.659 | 31.253 | 189.734 | 3.064.627 | 14.933.205 |
| Soliditetsgrad | 33.6% | 61.5% | 83.1% | 55.1% | 21% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KP Gruppen ApS Siden 24 Jan 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Janus Panduro Siden 11 Apr 2025Direktør
Produktionsenheder
1Langgade 31 ApS
P-nr. 1023282034
Korningvej 99, 8700 Horsens
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KP Gruppen ApS (CVR 38815555)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.