Lars Ø 13 Holding ApS
CVR 42 90 93 27 · Randers C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lars Ø 13 Holding ApS har CVR-nummer 42909327. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vinkelstræde 30, 8900 Randers C. Stiftet: 9. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -29.324 kr., årets resultat -646.639 kr., egenkapital 589.030 kr., aktiver i alt 17.000.094 kr. Soliditetsgraden på 3,5 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -646.639 kr. er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lars Ø 13 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vinkelstræde 30, 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 9 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42909327 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vinkelstræde 30, 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-109,8%
▼ 173,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▼ 2,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,5%
▼ 61,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-129,8%
▼ 129,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -29.324 | -159.014 | -11.250 | -19.365 |
| Resultat før skat | -646.639 | 2.168.358 | 617.441 | 591.222 |
| Årets resultat | -646.639 | 2.168.358 | 617.441 | 591.222 |
| Egenkapital | 589.030 | 3.417.021 | 1.248.663 | 631.222 |
| Aktiver i alt | 17.000.094 | 5.279.835 | 3.701.579 | 3.700.622 |
| Omsætningsaktiver | 94 | 5.279.835 | 1.579 | 622 |
| Kortfristet gæld | 12.611.064 | 1.862.814 | 738.584 | — |
| Gæld i alt | 16.411.064 | 1.862.814 | 2.452.916 | 3.069.400 |
| Soliditetsgrad | 3.5% | 64.7% | 33.7% | 17.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Ørnfeldt Jensen Siden 9 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Ørnfeldt Jensen Siden 9 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Lars Ø 13 Holding ApS
P-nr. 1027817870
Vinkelstræde 30, 8900 Randers C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -131.642 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -82.559 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -91.833 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lars Ø 13 Holding ApS (CVR 42909327)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Jan Dahl Invest ApS Frederiksværk
- Requisite Ventures ApS København Ø
- IA VNI Invest ApS Hvidovre
- Sebastian Johansen Holding ApS Ballerup
- NA VNI Invest ApS Hvidovre
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.