Lbp Trading ApS
CVR 29 91 56 95 · Slagelse · Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Lbp Trading ApS har CVR-nummer 29915695. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. (branchekode 142900). Adresse: Rådhuspladsen 7, 1., 4200 Slagelse. Stiftet: 15. september 2006. Status: ophørt 14. september 2026. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.550 kr., årets resultat -12.079 kr., egenkapital 113.493 kr., aktiver i alt 132.866 kr. Soliditetsgraden på 85,4 % er højere end hos 89 % af de 54 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -12.079 kr. er højere end hos 50 % af de 54 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lbp Trading ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n. (142900)
- Adresse
- Rådhuspladsen 7, 1., 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 15 Sep 2006
- Ophørt
- 14 Sep 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29915695 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rådhuspladsen 7, 1., 4200 Slagelse
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-10,6%
▼ 10,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,86
▼ 3,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,4%
▼ 4,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-26.358,7%
▼ 26.358,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
54 virksomheder i «Fremstilling af andre beklædningsartikler samt tilbehør i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.550 | -8.537 | -10.001 | -11.813 | -11.562 |
| Resultat før skat | -11.608 | 59 | 11.293 | -22.545 | -46.974 |
| Årets resultat | -12.079 | 46 | 8.809 | -17.585 | -36.641 |
| Egenkapital | 113.493 | 125.572 | 860.526 | 851.717 | 869.302 |
| Aktiver i alt | 132.866 | 139.080 | 875.911 | 867.094 | 1.758.204 |
| Omsætningsaktiver | 132.866 | 139.080 | 875.911 | 867.094 | 1.758.204 |
| Kortfristet gæld | 19.373 | 13.508 | 15.385 | 15.377 | 15.369 |
| Gæld i alt | 19.373 | 13.508 | 15.385 | 15.377 | 888.902 |
| Soliditetsgrad | 85.4% | 90.3% | 98.2% | 98.2% | 49.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 3P HOLDING ApS (CVR 27287697)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
25 Sep 2026UNDERFRIVILLIGLIKVIDATION → OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædningsartikler, tilbehør.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms