Le Macrame ApS
CVR 45 50 13 96 · Nærum · Detailhandel med ure og smykker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Le Macrame ApS har CVR-nummer 45501396. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med ure og smykker (branchekode 477700). Adresse: Linde Alle 21, 1. tv, 2850 Nærum. Stiftet: 26. marts 2025. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (26. marts 2025 – 31. december 2025): bruttofortjeneste 903.796 kr., årets resultat 434.232 kr., egenkapital 453.152 kr., aktiver i alt 792.064 kr. Soliditetsgraden på 57,2 % er højere end hos 64 % af de 466 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 434.232 kr. er højere end hos 82 % af de 466 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Le Macrame ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med ure og smykker (477700)
- Adresse
- Linde Alle 21, 1. tv, 2850 Nærum
- Kommune
- RUDERSDAL
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 20745405
- sl@shli.dk
- Stiftet
- 26 Mar 2025
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- handel med smykker og accessories
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45501396 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Linde Alle 21, 1. tv, 2850 Nærum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
95,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,58
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,2%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
466 virksomheder i «Detailhandel med ure og smykker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 |
|---|---|
| Omsætning | — |
| Bruttoresultat | 903.796 |
| Resultat før skat | 557.821 |
| Årets resultat | 434.232 |
| Egenkapital | 453.152 |
| Aktiver i alt | 792.064 |
| Omsætningsaktiver | 534.064 |
| Kortfristet gæld | 338.912 |
| Gæld i alt | 338.912 |
| Soliditetsgrad | 57.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
S-H-L Invest ApS Siden 26 Mar 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Henrik Larsen Siden 26 Mar 2025Direktør
Produktionsenheder
1Le Macrame ApS
P-nr. 1031199499
Linde Alle 21, 1. tv, 2850 Nærum
Detailhandel med ure og smykker (477700)
👥 1 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver accessories, ure, smykker.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.