Lead Factory Holding ApS
CVR 40 51 36 55 · Hørsholm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lead Factory Holding ApS har CVR-nummer 40513655. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ubberødvej 38, 2970 Hørsholm. Stiftet: 10. maj 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.000 kr., årets resultat -4.969 kr., egenkapital 6.966.224 kr., aktiver i alt 7.000.031 kr. Soliditetsgraden på 99,5 % er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.969 kr. er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lead Factory Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ubberødvej 38, 2970 Hørsholm
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 10 May 2019
- Selskabskapital
- 700.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40513655 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ubberødvej 38, 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,5%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,3%
▼ 1,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.000 | -5.000 | -5.000 | -5.000 | -5.500 |
| Resultat før skat | -5.000 | -5.000 | 901.586 | -5.000 | -5.500 |
| Årets resultat | -4.969 | -4.907 | 902.686 | -5.000 | -5.500 |
| Egenkapital | 6.966.224 | 6.971.193 | 6.976.100 | 6.980.000 | 6.985.000 |
| Aktiver i alt | 7.000.031 | 7.000.093 | 7.001.100 | 7.000.000 | 7.000.000 |
| Omsætningsaktiver | 31 | 93 | 1.100 | — | — |
| Kortfristet gæld | 33.807 | 28.900 | 25.000 | 20.000 | 15.000 |
| Gæld i alt | 33.807 | 28.900 | 25.000 | 20.000 | 15.000 |
| Soliditetsgrad | 99.5% | 99.6% | 99.6% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
DICO ApS Siden 10 May 201990% Ejer
-
Lohmann Holding II ApS Siden 10 May 201910% Ejer
Ledelse
2-
Mikael Konnerup Siden 10 May 2019Direktør
-
Jesper Genter Lohmann Siden 10 May 2019Direktør
Produktionsenheder
1Lead Factory Holding ApS
P-nr. 1024697076
Ubberødvej 38, 2970 Hørsholm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INI ApS (CVR 29011109)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.