Ley Holding ApS
CVR 42 65 00 64 · Jelling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ley Holding ApS har CVR-nummer 42650064. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nordkrogen 3B, 7300 Jelling. Stiftet: 1. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.420 kr., årets resultat -130.437 kr., egenkapital 1.800.434 kr., aktiver i alt 1.903.383 kr. Soliditetsgraden på 94,6 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -130.437 kr. er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ley Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nordkrogen 3B, 7300 Jelling
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 1 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42650064 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nordkrogen 3B, 7300 Jelling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,2%
▼ 51,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,55
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,6%
▲ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-115,2%
▼ 115,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.420 | -4.563 | -4.067 | -4.948 |
| Resultat før skat | -132.017 | 851.824 | 455.770 | 578.972 |
| Årets resultat | -130.437 | 856.128 | 455.770 | 578.972 |
| Egenkapital | 1.800.434 | 1.930.870 | 1.074.742 | 618.972 |
| Aktiver i alt | 1.903.383 | 2.064.805 | 1.539.470 | 1.392.765 |
| Omsætningsaktiver | 56.350 | 90.316 | 198.656 | 105.098 |
| Kortfristet gæld | 102.949 | 133.935 | 464.728 | 773.793 |
| Gæld i alt | 102.949 | 133.935 | 464.728 | 773.793 |
| Soliditetsgrad | 94.6% | 93.5% | 69.8% | 44.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tobias Ley Siden 1 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Tobias Ley Siden 1 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Ley Holding ApS
P-nr. 1027500737
Nordkrogen 3B, 7300 Jelling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 592.175 DKK | 130.262 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 411.897 DKK | 90.596 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 751.671 DKK | 165.352 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ley Holding ApS (CVR 42650064)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.