LHG Maler ApS
CVR 40 62 12 10 · Stenløse · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LHG Maler ApS har CVR-nummer 40621210. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Amalievej 5, 3660 Stenløse. Stiftet: 27. juni 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.826.906 kr., årets resultat -56.419 kr., egenkapital 870.306 kr., aktiver i alt 1.352.224 kr. Soliditetsgraden på 64,4 % er højere end hos 78 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -56.419 kr. er lavere end hos 83 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LHG Maler ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Amalievej 5, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 27 Jun 2019
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål består i drift af malervirksomhed, herunder aktivitet forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-02-27
- Binavne
- LH Malerservice ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40621210 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Amalievej 5, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,5%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,87
▲ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,4%
▲ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1,9%
▲ 1,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.826.906 | 5.138.595 | 4.256.719 | 7.249.404 | 6.083.849 |
| Resultat før skat | -56.419 | -57.506 | -955.341 | 1.563.801 | 550.253 |
| Årets resultat | -56.419 | -57.506 | -955.341 | 1.219.765 | 429.198 |
| Egenkapital | 870.306 | 926.725 | 984.231 | 1.939.572 | 491.007 |
| Aktiver i alt | 1.352.224 | 1.507.617 | 1.848.449 | 2.408.543 | 2.600.550 |
| Omsætningsaktiver | 1.212.230 | 1.347.625 | 1.668.459 | 2.208.555 | 2.400.562 |
| Kortfristet gæld | 249.156 | 525.896 | 809.222 | 73.939 | 1.915.343 |
| Gæld i alt | 426.922 | 525.896 | 809.222 | 413.975 | 2.054.547 |
| Soliditetsgrad | 64.4% | 61.5% | 53.2% | 80.5% | 18.9% |
| Ansatte (gns.) | — | 11 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
CaLaHa 2024 ApS Siden 13 Aug 201950% Ejer
-
Sonny Juul Holding ApS Siden 28 Jun 201950% Ejer
Ledelse
1-
Sonny Lasse Høiriis Juul Siden 27 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1LHG Maler ApS
P-nr. 1024827069
Amalievej 5, 3660 Stenløse
Maleraktiviteter (433410)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -37.508 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -935.343 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 344.036 DKK | 75.680 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 550.253 DKK | 121.044 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 98.832 DKK | 21.736 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LHG Maler ApS (CVR 40621210)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malervirksomhed, består, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.