LINE RASMUSSEN HOLDING ApS
CVR 29 39 37 45 · Hellerup · Public relations og kommunikation · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LINE RASMUSSEN HOLDING ApS har CVR-nummer 29393745. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Public relations og kommunikation (branchekode 733000). Adresse: Rebekkavej 9, st., 2900 Hellerup. Stiftet: 8. februar 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.050 kr., årets resultat 66.262 kr., egenkapital 2.133.018 kr., aktiver i alt 2.157.430 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 93 % af de 746 virksomheder i branchen «Public relations og kommunikation», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 66.262 kr. er højere end hos 63 % af de 746 virksomheder i branchen «Public relations og kommunikation», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LINE RASMUSSEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Public relations og kommunikation (733000)
- Adresse
- Rebekkavej 9, st., 2900 Hellerup
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 61558869
- Stiftet
- 8 Feb 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab. Selskabet kan endvidere drive virksomhed med handel, industri, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2006-02-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29393745 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rebekkavej 9, st., 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,1%
▼ 4,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
87,15
▼ 7,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-60,2%
▼ 60,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
746 virksomheder i «Public relations og kommunikation»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.050 | -19.680 | -8.800 | -8.800 | -7.780 |
| Resultat før skat | 85.292 | 179.709 | — | -265.789 | 155.257 |
| Årets resultat | 66.262 | 166.333 | 144.574 | -265.789 | 120.893 |
| Egenkapital | 2.133.018 | 2.166.757 | 2.061.424 | 1.975.750 | 2.298.739 |
| Aktiver i alt | 2.157.430 | 2.189.633 | 2.070.174 | 2.010.533 | 2.319.953 |
| Omsætningsaktiver | 2.127.430 | 2.159.633 | 2.040.174 | 1.980.533 | 2.289.953 |
| Kortfristet gæld | 24.412 | 22.876 | 8.750 | 34.783 | 21.214 |
| Gæld i alt | 24.412 | 22.876 | 8.750 | 34.783 | 21.214 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99% | 99.6% | 98.3% | 99.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Line Rasmussen Siden 20 Feb 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Line Rasmussen Siden 8 Feb 2006Direktør
Produktionsenheder
1LINE RASMUSSEN HOLDING ApS
P-nr. 1012059740
Rebekkavej 9, st., 2900 Hellerup
Public relations og kommunikation (733000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60.893 DKK | 13.376 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -265.164 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 156.259 DKK | 34.364 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 129.878 DKK | 28.556 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LINE RASMUSSEN HOLDING ApS (CVR 29393745)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver relations, public, selskabet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.