LJ BYG ApS
CVR 28 12 15 47 · Bindslev · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LJ BYG ApS har CVR-nummer 28121547. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Havevej 8, 9881 Bindslev. Stiftet: 5. oktober 2004. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 780.257 kr., årets resultat 35.286 kr., egenkapital 274.722 kr., aktiver i alt 968.678 kr. Soliditetsgraden på 28,4 % er lavere end hos 64 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 35.286 kr. er lavere end hos 55 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LJ BYG ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Havevej 8, 9881 Bindslev
- Kommune
- HJØRRING
- Antal ansatte
-
1
2005 2018
- Stiftet
- 5 Oct 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- håndværk og industri og dermed i forbindelse stårende investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-05-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28121547 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500P4QFOFA8XQPE74
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havevej 8, 9881 Bindslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▲ 40,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,14
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,4%
▲ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
152,4%
▲ 152,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 780.257 | 759.708 | 1.102.261 | 1.497.221 | 1.506.962 |
| Resultat før skat | 45.161 | -70.290 | 14.998 | 199.831 | 199.459 |
| Årets resultat | 35.286 | -67.369 | 14.347 | 152.520 | 157.123 |
| Egenkapital | 274.722 | 239.436 | 321.152 | 459.325 | 463.928 |
| Aktiver i alt | 968.678 | 910.608 | 836.343 | 1.401.855 | 1.263.892 |
| Omsætningsaktiver | 758.634 | 729.764 | 610.932 | 1.158.788 | 941.625 |
| Kortfristet gæld | 664.106 | 642.199 | 480.017 | 908.277 | 757.714 |
| Gæld i alt | 664.106 | 642.199 | 480.017 | 908.277 | 757.714 |
| Soliditetsgrad | 28.4% | 26.3% | 38.4% | 32.8% | 36.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
STENSBÆK HOLDING ApS Siden 4 Jun 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Leif Jørgen Jensen Siden 5 Oct 2004Direktør
Produktionsenheder
1LJ BYG ApS
P-nr. 1010817648
Havevej 8, 9881 Bindslev
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STENSBÆK HOLDING ApS (CVR 31486092)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stårende, håndværk, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.