LM Rørteknik ApS
CVR 40 18 42 95 · Hammel · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LM Rørteknik ApS har CVR-nummer 40184295. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Vestermarksvej 1, 8450 Hammel. Stiftet: 14. januar 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 490.742 kr., årets resultat 36.649 kr., egenkapital 285.416 kr., aktiver i alt 408.278 kr. Soliditetsgraden på 69,9 % er højere end hos 84 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 36.649 kr. er lavere end hos 65 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 18 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LM Rørteknik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Vestermarksvej 1, 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 21375525
- leonm@hotmail.dk
- Stiftet
- 14 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Virksomheden formål er blik - og svejsearbejde
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Leon Møller
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-01-14
- Sekundære brancher
- Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter (331100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40184295 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestermarksvej 1, 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▲ 38,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,65
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,9%
▲ 6,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
137,5%
▲ 137,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 490.742 | 600.361 | 919.392 | 1.005.343 | 770.773 |
| Resultat før skat | 47.302 | -126.976 | 212.075 | 346.023 | 113.952 |
| Årets resultat | 36.649 | -97.792 | 162.891 | 269.307 | 88.409 |
| Egenkapital | 285.416 | 383.767 | 603.559 | 558.468 | 403.561 |
| Aktiver i alt | 408.278 | 606.506 | 852.245 | 953.301 | 619.873 |
| Omsætningsaktiver | 203.151 | 344.833 | 520.268 | 738.038 | 536.733 |
| Kortfristet gæld | 122.862 | 222.739 | 246.758 | 394.833 | 216.312 |
| Gæld i alt | 122.862 | 222.739 | 246.758 | 394.833 | 216.312 |
| Soliditetsgrad | 69.9% | 63.3% | 70.8% | 58.6% | 65.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Leon Møller Siden 1 Feb 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Leon Møller Siden 1 Feb 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1LM Rørteknik ApS
P-nr. 1024321211
Vestermarksvej 1, 8450 Hammel
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -99.810 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 203.908 DKK | 44.858 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 350.127 DKK | 77.022 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 119.174 DKK | 26.202 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 222.632 DKK | 48.972 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LM Rørteknik ApS (CVR 40184295)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver svejsearbejde, blik, virksomheden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.