LMA Funds ApS
CVR 43 92 35 44 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LMA Funds ApS har CVR-nummer 43923544. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirkebakken 1, 7400 Herning. Stiftet: 9. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.704 kr., årets resultat 367.271 kr., egenkapital 4.643.403 kr., aktiver i alt 4.657.153 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 367.271 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LMA Funds ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirkebakken 1, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 9 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i danske kapitalselskaber, foretage investeringer i børsnoterede værdipapirer og øvrig beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43923544 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700LP4KEI3NQAG292
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirkebakken 1, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,9%
▲ 1,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
338,70
▼ 235,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
20,3%
▲ 20,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.704 | -9.048 | -11.770 |
| Resultat før skat | 471.759 | 391.586 | 129.282 |
| Årets resultat | 367.271 | 305.274 | 100.858 |
| Egenkapital | 4.643.403 | 4.556.132 | 4.600.858 |
| Aktiver i alt | 4.657.153 | 4.564.088 | 4.636.181 |
| Omsætningsaktiver | 4.657.153 | 4.564.088 | 4.636.181 |
| Kortfristet gæld | 13.750 | 7.956 | 35.323 |
| Gæld i alt | 13.750 | 7.956 | 35.323 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.8% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Line Marthedal Appel Siden 1 Apr 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Line Marthedal Appel Siden 18 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1LMA Funds ApS
P-nr. 1029133723
Kirkebakken 1, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 392.041 DKK | 80.385 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 129.282 DKK | 27.895 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LMA Funds ApS (CVR 43923544)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver børsnoterede, øvrig, danske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.