LNM Holding, Slagelse ApS
CVR 40 11 16 46 · Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LNM Holding, Slagelse ApS har CVR-nummer 40111646. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søparken 11, 4200 Slagelse. Stiftet: 20. december 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -9.638 kr., årets resultat 787.570 kr., egenkapital 4.151.955 kr., aktiver i alt 5.522.691 kr. Soliditetsgraden på 75,2 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 787.570 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LNM Holding, Slagelse ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søparken 11, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 20 Dec 2018
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede kapitalandele samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-12-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40111646 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søparken 11, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,0%
▲ 18,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,06
▼ 9,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
75,2%
▼ 23,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.678,6%
▲ 2.678,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.638 | -12.531 | -7.051 | -12.253 | -7.000 |
| Resultat før skat | 787.570 | 37.166 | 123.563 | 603.565 | 1.103.893 |
| Årets resultat | 787.570 | 28.344 | 95.975 | 580.223 | 1.080.793 |
| Egenkapital | 4.151.955 | 4.364.385 | 6.958.041 | 7.179.866 | 6.914.043 |
| Aktiver i alt | 5.522.691 | 4.429.846 | 7.040.609 | 7.236.208 | 6.959.482 |
| Omsætningsaktiver | 2.822.725 | 783.150 | 3.393.913 | 3.589.512 | 3.312.786 |
| Kortfristet gæld | 1.370.736 | 65.461 | 82.568 | 56.342 | 45.439 |
| Gæld i alt | 1.370.736 | 65.461 | 82.568 | 56.342 | 45.439 |
| Soliditetsgrad | 75.2% | 98.5% | 98.8% | 99.2% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Niels Madsen Siden 20 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Niels Madsen Siden 20 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1LNM Holding, Slagelse ApS
P-nr. 1024235099
Søparken 11, 4200 Slagelse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.176 DKK | 8.822 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 125.413 DKK | 27.588 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 106.113 DKK | 23.342 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 105.087 DKK | 23.100 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 69.544 DKK | 15.290 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LNM Holding, Slagelse ApS (CVR 40111646)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, unoterede, erhverve.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.