Lotus Tveen Holding ApS
CVR 42 97 01 82 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lotus Tveen Holding ApS har CVR-nummer 42970182. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Baggeskærvej 14, 7400 Herning. Stiftet: 12. januar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -3.805 kr., årets resultat 97.800 kr., egenkapital 4.534.310 kr., aktiver i alt 4.624.063 kr. Soliditetsgraden på 98,1 % er højere end hos 71 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 97.800 kr. er højere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lotus Tveen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Baggeskærvej 14, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 12 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt udøve anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-01-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42970182 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baggeskærvej 14, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,2%
▼ 11,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,44
▲ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,1%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-83,4%
▼ 83,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.805 | -3.855 | -8.113 | -5.670 |
| Resultat før skat | 97.091 | 589.175 | 2.628.495 | 1.291.238 |
| Årets resultat | 97.800 | 589.980 | 2.630.294 | 1.292.339 |
| Egenkapital | 4.534.310 | 4.436.510 | 3.905.432 | 1.332.339 |
| Aktiver i alt | 4.624.063 | 4.526.264 | 3.952.188 | 1.337.339 |
| Omsætningsaktiver | 219.331 | 121.844 | 70.601 | 32.425 |
| Kortfristet gæld | 89.753 | 89.754 | 46.756 | 5.000 |
| Gæld i alt | 89.753 | 89.754 | 46.756 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 98.1% | 98% | 98.8% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Lotus Tveen Siden 29 Jan 202290% Ejer
-
JAKOB TVEEN HOLDING ApS Siden 12 Jan 20220% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Tveen Siden 12 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
1Lotus Tveen Holding ApS
P-nr. 1027893607
Baggeskærvej 14, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JAKOB TVEEN HOLDING ApS (CVR 28870922)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.