LouVic ApS
CVR 41 88 88 49 · Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LouVic ApS har CVR-nummer 41888849. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Drostrupgårdvej 4, 6600 Vejen. Stiftet: 26. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -131.252 kr., årets resultat 15.449.439 kr., egenkapital 17.231.084 kr., aktiver i alt 24.873.110 kr. Soliditetsgraden på 69,3 % er lavere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.449.439 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LouVic ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Drostrupgårdvej 4, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Stiftet
- 26 Nov 2020
- Selskabskapital
- 140.000 DKK
- Formål
- eje andele i andre selskaber samt direkte eller indirekte at drive anden virksomhed, der er forbunden hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-11-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41888849 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700ZZFRO49BDAYE64
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Drostrupgårdvej 4, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
89,7%
▲ 117,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
719,55
▲ 648,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,3%
▲ 54,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.209,5%
▲ 3.209,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -131.252 | -78.140 | -20.325 | -20.850 | -20.670 |
| Resultat før skat | 15.521.437 | -564.646 | -89.977 | -479.804 | 3.112.223 |
| Årets resultat | 15.449.439 | -496.847 | -33.210 | -423.701 | 3.167.752 |
| Egenkapital | 17.231.084 | 1.781.645 | 2.278.492 | 3.134.051 | 3.557.752 |
| Aktiver i alt | 24.873.110 | 11.697.876 | 11.936.858 | 12.559.191 | 12.805.122 |
| Omsætningsaktiver | 10.793.320 | 3.504.113 | 200.357 | 168.396 | 189.537 |
| Kortfristet gæld | 15.000 | 49.346 | 15.000 | 15.000 | 15.000 |
| Gæld i alt | 7.642.026 | 9.916.231 | 9.658.366 | 9.425.140 | 9.247.370 |
| Soliditetsgrad | 69.3% | 15.2% | 19.1% | 25% | 27.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Asbjørn Schwert Siden 26 Nov 20200% Ejer
-
Victor Poulsen Schwert Siden 3 Dec 202033,33% Ejer
-
Louise Poulsen Schwert Siden 3 Dec 202033,33% Ejer
-
ASC DIET HOLDING ApS Siden 26 Nov 20200% Ejer
Ledelse
1-
Asbjørn Schwert Siden 26 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1LouVic ApS
P-nr. 1026520572
Drostrupgårdvej 4, 6600 Vejen
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ASC DIET HOLDING ApS (CVR 30913752)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.