LTI KOMPLEMENTARSELSKAB A/S
CVR 73 77 35 12 · Vejen · Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LTI KOMPLEMENTARSELSKAB A/S har CVR-nummer 73773512. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler (branchekode 468300). Adresse: Torvet 6, st. tv, 6600 Vejen. Stiftet: 1. november 1983. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.001 kr., årets resultat 11.464 kr., egenkapital 670.143 kr., aktiver i alt 709.313 kr. Soliditetsgraden på 94,5 % er højere end hos 93 % af de 783 virksomheder i branchen «Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 11.464 kr. er lavere end hos 63 % af de 783 virksomheder i branchen «Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LTI KOMPLEMENTARSELSKAB A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler (468300)
- Adresse
- Torvet 6, st. tv, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Telefon
- 75362100
- Stiftet
- 1 Nov 1983
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- fungere som komplementar for partnerselskaber og anden i forbindelse hermed forekommende virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to medlemmer af bestyrelsen eller af en administrerende direktør i forening med et medlem af bestyrelsen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-12-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK73773512 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Torvet 6, st. tv, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,7%
▲ 0,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18,11
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,5%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
46,8%
▲ 46,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
783 virksomheder i «Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.001 | -13.031 | 1.100 | 1.300 | 1.500 |
| Resultat før skat | 14.676 | 9.988 | 14.275 | 14.447 | 14.334 |
| Årets resultat | 11.464 | 7.810 | 11.151 | 11.269 | 11.180 |
| Egenkapital | 670.143 | 658.679 | 650.869 | 639.718 | 628.449 |
| Aktiver i alt | 709.313 | 694.636 | 680.217 | 665.942 | 651.496 |
| Omsætningsaktiver | 709.313 | 694.636 | 680.217 | 665.942 | 651.496 |
| Kortfristet gæld | 39.170 | 35.957 | 29.348 | 26.224 | 23.047 |
| Gæld i alt | 39.170 | 35.957 | 29.348 | 26.224 | 23.047 |
| Soliditetsgrad | 94.5% | 94.8% | 95.7% | 96.1% | 96.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
PONDEROSA ApS Siden 25 Feb 202650% Ejer
-
Veset Holding ApS Siden 21 Jan 202650% Ejer
Ledelse
3-
Claus Madsen Siden 18 May 2010Bestyrelsesmedlem
-
Claus Madsen Siden 3 Nov 1998Adm. dir.
-
Eric Peter Ravn Siden 6 Mar 1998Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1LTI KOMPLEMENTARSELSKAB A/S
P-nr. 1002412246
Torvet 6, st. tv, 6600 Vejen
Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler (468300)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 27440576
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forekommende, partnerselskaber, sanitetsartikler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.