lu3a holding ApS
CVR 41 79 76 49 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
lu3a holding ApS har CVR-nummer 41797649. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandlodsvej 25D, 10. tv, 2300 København S. Stiftet: 28. oktober 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.085 kr., årets resultat -16.708 kr., egenkapital -178.372 kr., aktiver i alt 191.744 kr. Soliditetsgraden på -93,0 % er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.708 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som lu3a holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandlodsvej 25D, 10. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 29820968
- Stiftet
- 28 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41797649 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandlodsvej 25D, 10. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,52
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-93,0%
▼ 13,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-48,8%
▼ 48,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.085 | -7.400 | -6.393 | -5.031 | -6.439 |
| Resultat før skat | -21.421 | -16.357 | -194.342 | -26.908 | -16.206 |
| Årets resultat | -16.708 | -11.227 | -188.661 | -26.908 | -16.206 |
| Egenkapital | -178.372 | -154.701 | -143.474 | 19.123 | 23.794 |
| Aktiver i alt | 191.744 | 194.135 | 182.007 | 140.721 | 134.210 |
| Omsætningsaktiver | 191.744 | 187.172 | 182.007 | 140.721 | 133.802 |
| Kortfristet gæld | 370.116 | 348.836 | 325.481 | 121.598 | 110.416 |
| Gæld i alt | 370.116 | 348.836 | 325.481 | 121.598 | 110.416 |
| Soliditetsgrad | -93% | -79.7% | -78.8% | 13.6% | 17.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars-Ulrik Aaen Andersen Siden 28 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lars-Ulrik Aaen Andersen Siden 28 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
1lu3a holding ApS
P-nr. 1026409949
Strandlodsvej 25D, 10. tv, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -23.320 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -18.278 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.263 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.280 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: lu3a holding ApS (CVR 41797649)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.