Lubi Care ApS
CVR 43 62 65 23 · Slagelse · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lubi Care ApS har CVR-nummer 43626523. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling (branchekode 782000). Adresse: Sdr.Stationsvej 28A, 4200 Slagelse. Stiftet: 7. november 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -13.553 kr., årets resultat -16.754 kr., egenkapital 2.515 kr., aktiver i alt 8.015 kr. Soliditetsgraden på 31,4 % er lavere end hos 51 % af de 926 virksomheder i branchen «Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.754 kr. er lavere end hos 71 % af de 926 virksomheder i branchen «Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lubi Care ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling (782000)
- Adresse
- Sdr.Stationsvej 28A, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 7 Nov 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- vikarbureau inden for sundhedssektoren
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-11-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43626523 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sdr.Stationsvej 28A, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-666,2%
▼ 558,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,46
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,4%
▼ 37,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
19,2%
▲ 19,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
926 virksomheder i «Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -13.553 | -20.731 |
| Resultat før skat | -16.754 | -20.731 |
| Årets resultat | -16.754 | -20.731 |
| Egenkapital | 2.515 | 19.269 |
| Aktiver i alt | 8.015 | 28.015 |
| Omsætningsaktiver | 8.015 | 28.015 |
| Kortfristet gæld | 5.500 | 8.746 |
| Gæld i alt | 5.500 | 8.746 |
| Soliditetsgrad | 31.4% | 68.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Co.Luma Holding ApS Siden 24 Jul 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Nikolas Hecht Rigas Siden 20 Aug 2026Likvidator
Produktionsenheder
1Lubi Care ApS
P-nr. 1028726216
Sdr.Stationsvej 28A, 4200 Slagelse
Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling (782000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Co.Luma Holding ApS (CVR 41238917)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
14 Aug 2026UNDERFRIVILLIGLIKVIDATION → UNDERTVANGSOPLØSNING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sundhedssektoren, vikarbureau, vikarbureauers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.