Lund Mou Holding ApS
CVR 38 86 10 77 · Frederiksberg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lund Mou Holding ApS har CVR-nummer 38861077. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nyelandsvej 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 3. august 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -3.664 kr., årets resultat 806.441 kr., egenkapital 1.072.963 kr., aktiver i alt 1.075.243 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 806.441 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lund Mou Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nyelandsvej 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- tina@slagterlund.dk
- Stiftet
- 3 Aug 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38861077 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700T0W57BCSUPUD05
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nyelandsvej 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
75,2%
▲ 33,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
34,46
▲ 34,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 55,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
325,2%
▲ 325,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.664 | -2.475 | -2.225 | -2.252 | -2.328 |
| Resultat før skat | 806.441 | 189.670 | 170.441 | -7.424 | 40.718 |
| Årets resultat | 806.441 | 189.670 | 170.441 | -7.424 | 40.718 |
| Egenkapital | 1.072.963 | 456.522 | 388.852 | 336.211 | 343.635 |
| Aktiver i alt | 1.075.243 | 1.030.669 | 1.166.175 | 1.300.411 | 803.173 |
| Omsætningsaktiver | 78.575 | 34.001 | 169.507 | 303.743 | 314.505 |
| Kortfristet gæld | 2.280 | 574.147 | 777.323 | 964.200 | 459.538 |
| Gæld i alt | 2.280 | 574.147 | 777.323 | 964.200 | 459.538 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 44.3% | 33.3% | 25.9% | 42.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tina Lund Mouritzen Siden 3 Aug 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Tina Lund Mouritzen Siden 3 Aug 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Lund Mou Holding ApS
P-nr. 1022753718
Nyelandsvej 20, 4. tv, 2000 Frederiksberg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.088 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.404 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.843 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.646 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -8.888 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lund Mou Holding ApS (CVR 38861077)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.