Lupi's Holding ApS
CVR 42 08 84 20 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lupi's Holding ApS har CVR-nummer 42088420. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sennelsvej 25, 7700 Thisted. Stiftet: 8. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -15.752 kr., årets resultat 7.408.841 kr., egenkapital 11.094.179 kr., aktiver i alt 11.127.540 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.408.841 kr. er højere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lupi's Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sennelsvej 25, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Stiftet
- 8 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele, andre værdipapirer, fast ejendom samt driftsmidler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42088420 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945003H62KE7H8WVN74
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sennelsvej 25, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
66,8%
▲ 30,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
485,03
▲ 430,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
456,1%
▲ 456,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.752 | -6.776 | -3.316 | -3.540 | -12.126 |
| Resultat før skat | 7.425.461 | 1.345.420 | 589.522 | 560.639 | 180.707 |
| Årets resultat | 7.408.841 | 1.332.400 | 591.302 | 567.872 | 184.680 |
| Egenkapital | 11.094.179 | 3.685.338 | 2.352.938 | 1.761.636 | 1.250.264 |
| Aktiver i alt | 11.127.540 | 3.704.464 | 2.371.389 | 1.779.695 | 1.282.737 |
| Omsætningsaktiver | 9.276.600 | 1.043.381 | 696.493 | 402.411 | 309.001 |
| Kortfristet gæld | 19.126 | 19.126 | 18.451 | 18.059 | 32.473 |
| Gæld i alt | 33.361 | 19.126 | 18.451 | 18.059 | 32.473 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.5% | 99.2% | 99% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Lund Larsen Siden 8 Dec 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Lund Larsen Siden 8 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1Lupi's Holding ApS
P-nr. 1026762363
Sennelsvej 25, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.090 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -32.909 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -18.059 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lupi's Holding ApS (CVR 42088420)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- U.G. BYG ApS. Dronningmølle
- DEN SELVEJENDE INSTITUTION 'FONDEN RYESGADE 7' Aarhus C
- Wolmer Gruppen Adm. ApS Holbæk
- SKIBDAL ApS Middelfart
- RIIS SØRENSEN ApS Nykøbing F
- T. & S. BLAABJERG HOLDING ApS Hillerød
- NORDSJÆLLANDS LANDBOFORENINGS INDKØBS- OG FINANSIERINGSFORENING Hillerød
- HELLER HOLDING ApS Tikøb
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsmidler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.