LYKKEGAARD VVS & ENERGITEKNIK ApS
CVR 27 21 52 54 · Malling · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LYKKEGAARD VVS & ENERGITEKNIK ApS har CVR-nummer 27215254. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Lillenorvej 39, 8340 Malling. Stiftet: 1. januar 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 882.553 kr., årets resultat 32.388 kr., egenkapital 368.223 kr., aktiver i alt 716.147 kr. Soliditetsgraden på 51,4 % er højere end hos 61 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 32.388 kr. er lavere end hos 66 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LYKKEGAARD VVS & ENERGITEKNIK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Lillenorvej 39, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
1
2003 2018
- Telefon
- 86933322
- Stiftet
- 1 Jan 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- som vvs-installatør og blikkenslagerforretning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-28
- Binavne
- LYKKEGAARD ENGINEERING ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27215254 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lillenorvej 39, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,8%
▼ 17,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,97
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,4%
▼ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-71,6%
▼ 71,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 882.553 | 990.997 | 950.222 | 796.679 | 636.809 |
| Resultat før skat | 46.798 | 151.026 | 170.160 | 40.414 | -68.440 |
| Årets resultat | 32.388 | 113.857 | 129.702 | 28.362 | -53.727 |
| Egenkapital | 368.223 | 435.835 | 421.978 | 392.276 | 613.914 |
| Aktiver i alt | 716.147 | 782.365 | 877.234 | 716.044 | 992.495 |
| Omsætningsaktiver | 686.147 | 719.164 | 777.819 | 580.412 | 773.037 |
| Kortfristet gæld | 347.924 | 346.530 | 455.256 | 323.768 | 369.579 |
| Gæld i alt | 347.924 | 346.530 | 455.256 | 323.768 | 369.579 |
| Soliditetsgrad | 51.4% | 55.7% | 48.1% | 54.8% | 61.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
LYKKEGAARD HOLDING, MALLING ApS Siden 29 Jun 2004100% Ejer
Ledelse
1-
Per Lykkegaard Siden 18 Jun 2003Direktør
Produktionsenheder
1LYKKEGAARD VVS & ENERGITEKNIK ApS
P-nr. 1004333885
Lillenorvej 39, 8340 Malling
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LYKKEGAARD HOLDING, MALLING ApS (CVR 27930840)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver blikkenslagerforretning, installatør, varme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.