Lysarmaturlageret ApS
CVR 43 84 03 98 · Greve · El-installation · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Lysarmaturlageret ApS har CVR-nummer 43840398. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: El-installation (branchekode 432100). Adresse: Kastaniehaven 6, 2670 Greve. Stiftet: 8. februar 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.008.062 kr., årets resultat 437.410 kr., egenkapital 2.662.244 kr., aktiver i alt 3.275.937 kr. Soliditetsgraden på 81,3 % er højere end hos 91 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 437.410 kr. er højere end hos 69 % af de 2.090 virksomheder i branchen «El-installation», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Lysarmaturlageret ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- El-installation (432100)
- Adresse
- Kastaniehaven 6, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- inden for selskabslovens rammer at drive elvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-02-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43840398 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kastaniehaven 6, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: lysarmaturlageret.dk Hjemmeside https://lysarmaturlageret.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (15. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,4%
▼ 5,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,99
▲ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,3%
▲ 9,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,4%
▼ 11,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2090 virksomheder i «El-installation»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.008.062 | 875.798 | 2.741.758 |
| Resultat før skat | 564.312 | 634.377 | 2.168.126 |
| Årets resultat | 437.410 | 493.888 | 1.690.946 |
| Egenkapital | 2.662.244 | 2.224.834 | 1.730.946 |
| Aktiver i alt | 3.275.937 | 3.106.290 | 3.408.837 |
| Omsætningsaktiver | 3.061.811 | 2.900.960 | 3.215.138 |
| Kortfristet gæld | 613.693 | 881.456 | 1.677.891 |
| Gæld i alt | 613.693 | 881.456 | 1.677.891 |
| Soliditetsgrad | 81.3% | 71.6% | 50.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Felskov & Søn ApS Siden 8 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Falsing Felskov Siden 8 Feb 2023Direktør
Produktionsenheder
1Lysarmaturlageret ApS
P-nr. 1029011008
Borgergade 20, 1300 København K
El-installation (432100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Felskov & Søn ApS (CVR 28301731)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver elvirksomhed, selskabslovens, rammer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.