M. Foldager Holding ApS
CVR 43 30 49 41 · Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M. Foldager Holding ApS har CVR-nummer 43304941. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vestre Alle 1, 2. tv, 9000 Aalborg. Stiftet: 3. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 38.887 kr., egenkapital 204.928 kr., aktiver i alt 479.828 kr. Soliditetsgraden på 42,7 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 38.887 kr. er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M. Foldager Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vestre Alle 1, 2. tv, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- mfo@maler-hals.dk
- Stiftet
- 3 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43304941 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestre Alle 1, 2. tv, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,0%
▲ 3,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,27
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,7%
▲ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
52,6%
▲ 52,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 22.813 | — | — |
| Resultat før skat | 37.554 | 24.307 | 50.790 | 50.744 |
| Årets resultat | 38.887 | 25.475 | 51.120 | 49.446 |
| Egenkapital | 204.928 | 166.041 | 140.566 | 89.446 |
| Aktiver i alt | 479.828 | 473.271 | 504.357 | 97.976 |
| Omsætningsaktiver | 348.253 | 360.309 | 371.058 | — |
| Kortfristet gæld | 274.900 | 307.230 | 363.791 | 8.530 |
| Gæld i alt | 274.900 | 307.230 | 363.791 | 8.530 |
| Soliditetsgrad | 42.7% | 35.1% | 27.9% | 91.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Mikkelsen Foldager Siden 3 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Mikkelsen Foldager Siden 3 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1M. Foldager Holding ApS
P-nr. 1028306845
Vestre Alle 1, 2. tv, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.311 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 5.975 DKK | 1.298 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Foldager Holding ApS (CVR 43304941)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.