M L KLOAK ApS
CVR 30 54 84 26 · Hillerød · Anlæg af ledningsnet til væsker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M L KLOAK ApS har CVR-nummer 30548426. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anlæg af ledningsnet til væsker (branchekode 422100). Adresse: Freersvangsvej 2, 3400 Hillerød. Stiftet: 11. juni 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 7.290.017 kr., årets resultat 1.547.326 kr., egenkapital 4.951.022 kr., aktiver i alt 7.315.426 kr. Soliditetsgraden på 67,7 % er højere end hos 78 % af de 456 virksomheder i branchen «Anlæg af ledningsnet til væsker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.547.326 kr. er højere end hos 87 % af de 456 virksomheder i branchen «Anlæg af ledningsnet til væsker», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M L KLOAK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
- Adresse
- Freersvangsvej 2, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Antal ansatte
-
8
2007 2018
- kontakt@ml-kloak.dk
- Stiftet
- 11 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- entreprenørvirksomhed m.m
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2007-06-11
- Binavne
- M L ENTREPRENØR ApS M L KLOAKMESTER ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30548426 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Freersvangsvej 2, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,3%
▲ 20,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,32
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,7%
▲ 3,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
186,7%
▲ 186,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
456 virksomheder i «Anlæg af ledningsnet til væsker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.290.017 | 5.998.217 | 5.531.839 | 6.586.867 | 5.751.951 |
| Resultat før skat | 2.038.472 | 710.461 | 821.192 | 2.050.609 | 868.183 |
| Årets resultat | 1.547.326 | 539.696 | 599.579 | 1.589.667 | 682.616 |
| Egenkapital | 4.951.022 | 4.903.696 | 5.864.000 | 6.264.421 | 5.274.754 |
| Aktiver i alt | 7.315.426 | 7.592.821 | 8.334.632 | 7.790.007 | 8.039.265 |
| Omsætningsaktiver | 5.132.712 | 5.915.351 | 6.098.612 | 2.128.809 | 2.526.069 |
| Kortfristet gæld | 2.211.808 | 2.506.979 | 2.234.477 | 1.251.408 | 2.585.766 |
| Gæld i alt | 2.211.808 | 2.506.979 | 2.235.379 | 1.261.982 | 2.764.510 |
| Soliditetsgrad | 67.7% | 64.6% | 70.4% | 80.4% | 65.6% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 11 | 10 | 10 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Freersvang Holding ApS Siden 14 Aug 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Larsen Siden 11 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1M L KLOAK ApS
P-nr. 1013391129
Freersvangsvej 2, 3400 Hillerød
Anlæg af ledningsnet til væsker (422100)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Freersvang Holding ApS (CVR 38856820)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver væsker, ledningsnet, entreprenørvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.