M. Lai Holding ApS
CVR 42 43 68 60 · Frederiksberg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
M. Lai Holding ApS har CVR-nummer 42436860. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Camilla Nielsens Vej 22, 2. tv, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 3. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -1.228 kr., årets resultat -1.228 kr., egenkapital -5.494 kr., aktiver i alt 269.604 kr. Soliditetsgraden på -2,0 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.228 kr. er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M. Lai Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Camilla Nielsens Vej 22, 2. tv, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Stiftet
- 3 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42436860 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Camilla Nielsens Vej 22, 2. tv, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,98
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,0%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3,4%
▼ 3,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.228 | -1.188 | -1.048 | -2.000 |
| Resultat før skat | -1.228 | -1.188 | -1.079 | -42.000 |
| Årets resultat | -1.228 | -1.188 | -1.079 | -42.000 |
| Egenkapital | -5.494 | -4.267 | -3.079 | -2.000 |
| Aktiver i alt | 269.604 | 268.331 | 299.519 | 331.000 |
| Omsætningsaktiver | 269.604 | 268.331 | 299.519 | 331.000 |
| Kortfristet gæld | 275.098 | 272.598 | 302.598 | 333.000 |
| Gæld i alt | 275.098 | 272.598 | 302.598 | 333.000 |
| Soliditetsgrad | -2% | -1.6% | -1% | -0.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Minh Lai Huynh Siden 3 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Minh Lai Huynh Siden 3 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1M. Lai Holding ApS
P-nr. 1027225248
Camilla Nielsens Vej 22, 2. tv, 2000 Frederiksberg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.683 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -71.700 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -264.032 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Lai Holding ApS (CVR 42436860)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.