M-Medier ApS
CVR 38 10 84 41 · Herning · Indrykning af reklamer i medier · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M-Medier ApS har CVR-nummer 38108441. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Indrykning af reklamer i medier (branchekode 731200). Adresse: Monradsgade 33, 7400 Herning. Stiftet: 14. oktober 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 231.159 kr., årets resultat -22.723 kr., egenkapital 142.417 kr., aktiver i alt 297.137 kr. Soliditetsgraden på 47,9 % er lavere end hos 51 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -22.723 kr. er lavere end hos 80 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 274 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M-Medier ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Indrykning af reklamer i medier (731200)
- Adresse
- Monradsgade 33, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 14 Oct 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- yde medierådgivning, reklame og filmproduktion
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-02-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38108441 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Monradsgade 33, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-16,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,92
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,9%
▲ 50,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
63,4%
▲ 63,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
105 virksomheder i «Indrykning af reklamer i medier»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 231.159 | 61.841 | 189.605 | 286.981 | 476.788 |
| Resultat før skat | -28.520 | -79.286 | 70.759 | 170.939 | 387.589 |
| Årets resultat | -22.723 | -62.089 | 55.192 | 133.234 | 302.143 |
| Egenkapital | 142.417 | -9.860 | 107.229 | 187.037 | 353.803 |
| Aktiver i alt | 297.137 | 324.342 | 417.331 | 608.948 | 1.540.629 |
| Omsætningsaktiver | 297.137 | 324.342 | 417.331 | 468.948 | 1.392.718 |
| Kortfristet gæld | 154.720 | 334.202 | 310.102 | 421.911 | 1.186.111 |
| Gæld i alt | 154.720 | 334.202 | 310.102 | 421.911 | 1.186.111 |
| Soliditetsgrad | 47.9% | -3% | 25.7% | 30.7% | 23% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
LFM-Medier Holding ApS Siden 24 Feb 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Facius Madsen Siden 14 Oct 2016Direktør
Produktionsenheder
1M-Medier ApS
P-nr. 1021838086
Monradsgade 33, 7400 Herning
Indrykning af reklamer i medier (731200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LFM-Medier Holding ApS (CVR 39365561)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver medierådgivning, filmproduktion, indrykning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.