M. Murerarbejde ApS
CVR 39 57 32 53 · Rødding · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M. Murerarbejde ApS har CVR-nummer 39573253. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Grønningen 11, 6630 Rødding. Stiftet: 16. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.385.380 kr., årets resultat -549.281 kr., egenkapital 45.874 kr., aktiver i alt 326.501 kr. Soliditetsgraden på 14,1 % er lavere end hos 77 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -549.281 kr. er lavere end hos 97 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 7 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M. Murerarbejde ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Grønningen 11, 6630 Rødding
- Kommune
- VEJEN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 16 May 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Virksomhedens formål erat udøve malerforretning (branchekode 43.34.10) samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39573253 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønningen 11, 6630 Rødding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1.197,4%
▼ 1.253,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,16
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
14,1%
▲ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.879,7%
▼ 1.879,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 6.450.130 | 9.502.434 | 4.129.753 |
| Bruttoresultat | 1.385.380 | 1.497.252 | 1.997.346 | 2.785.592 | 1.943.754 |
| Resultat før skat | -549.281 | 39.569 | -92.244 | -425.601 | 1.030.917 |
| Årets resultat | -549.281 | 30.864 | -92.244 | -425.601 | 804.117 |
| Egenkapital | 45.874 | 54.579 | 326.328 | 418.515 | 844.116 |
| Aktiver i alt | 326.501 | 612.575 | 398.842 | 546.325 | 1.369.606 |
| Omsætningsaktiver | 326.501 | 612.575 | 398.842 | 546.325 | 1.369.606 |
| Kortfristet gæld | 280.627 | 544.054 | 72.514 | 127.810 | 525.490 |
| Gæld i alt | 280.627 | 557.996 | 72.514 | 127.810 | 525.490 |
| Soliditetsgrad | 14.1% | 8.9% | 81.8% | 76.6% | 61.6% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Sigitas Ivanauskas Siden 10 Apr 20250% Ejer
-
Sigitas Holding ApS Siden 1 Jan 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Sigitas Ivanauskas Siden 1 Jul 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1M. Murerarbejde ApS
P-nr. 1023620584
Grønningen 11, 6630 Rødding
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -425.601 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.032.759 DKK | 227.194 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. Murerarbejde ApS (CVR 39573253)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erat, malerforretning, branchekode.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.