m2invision ApS
CVR 33 39 33 85 · Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
m2invision ApS har CVR-nummer 33393385. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg. Stiftet: 6. januar 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.125 kr., årets resultat 1.538.009 kr., egenkapital 2.010.023 kr., aktiver i alt 2.395.819 kr. Soliditetsgraden på 83,9 % er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.538.009 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som m2invision ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- Telefon
- 25155555
- lbs@m2plus.dk
- Stiftet
- 6 Jan 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-01-26
- Binavne
- M2 INVEST ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33393385 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
76,5%
▲ 67,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,65
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,9%
▲ 28,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.558,3%
▲ 3.558,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.125 | -23.675 | -22.435 | -14.000 | -10.931 |
| Resultat før skat | 1.534.142 | 42.042 | — | 696.504 | -609.138 |
| Årets resultat | 1.538.009 | 42.042 | -2.462.574 | 696.504 | -619.895 |
| Egenkapital | 2.010.023 | 472.014 | 551.972 | 3.132.346 | 2.550.242 |
| Aktiver i alt | 2.395.819 | 846.915 | 905.093 | 3.337.374 | 2.662.696 |
| Omsætningsaktiver | 186.623 | 188.836 | 401.946 | 434.127 | 456.012 |
| Kortfristet gæld | 285.796 | 374.901 | 353.121 | 205.028 | 112.454 |
| Gæld i alt | 385.796 | 374.901 | 353.121 | 205.028 | 112.454 |
| Soliditetsgrad | 83.9% | 55.7% | 61% | 93.9% | 95.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lene Bols Starcke Siden 1 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Lene Bols Starcke Siden 1 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1m2invision ApS
P-nr. 1016591587
Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -586.711 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.793.523 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -814.873 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.071.349 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -1.011.164 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: m2invision ApS (CVR 33393385)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.