M42 ApS
CVR 32 28 96 65 · Værløse · Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
M42 ApS har CVR-nummer 32289665. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (branchekode 016100). Adresse: Ny Vestergårdsvej 5, 3500 Værløse. Stiftet: 15. juli 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.938 kr., årets resultat -3.852 kr., egenkapital -1.306.195 kr., aktiver i alt 247.012 kr. Soliditetsgraden på -528,8 % er lavere end hos 99 % af de 370 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.852 kr. er lavere end hos 70 % af de 370 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M42 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (016100)
- Adresse
- Ny Vestergårdsvej 5, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Telefon
- 70260676
- sekretaer@angstbehandling.dk
- Stiftet
- 15 Jul 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- er salg og produktion af enheder til landbrugssektoren
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af selskabets direktør eller - hvis der er flere direktører - af to direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-30
- Binavne
- NEWGANIC TECHNOLOGIES ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32289665 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-528,8%
▼ 25,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
95,5%
▲ 95,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
370 virksomheder i «Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.938 | -45.157 | -56.579 | -42.693 | -57.043 |
| Resultat før skat | -4.938 | -96.148 | -105.145 | -87.840 | -95.938 |
| Årets resultat | -3.852 | -85.709 | -82.013 | -68.498 | -74.835 |
| Egenkapital | -1.306.195 | -1.291.571 | -1.205.862 | -1.123.849 | -1.055.351 |
| Aktiver i alt | 247.012 | 256.697 | 259.045 | 225.777 | 195.291 |
| Omsætningsaktiver | 30.965 | 245.697 | 248.045 | 214.777 | 184.291 |
| Kortfristet gæld | 1.553.207 | 1.548.268 | 1.464.907 | 1.349.626 | 1.250.642 |
| Gæld i alt | 1.553.207 | 1.548.268 | 1.464.907 | 1.349.626 | 1.250.642 |
| Soliditetsgrad | -528.8% | -503.2% | -465.5% | -497.8% | -540.4% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HUMAN CARE & RESOURCES ApS Siden 15 Jul 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Legind von Bergen Siden 15 Jul 2009Direktør
Produktionsenheder
1M42 ApS
P-nr. 1015396993
Ny Vestergårdsvej 5, 3500 Værløse
Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl (016100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HUMAN CARE & RESOURCES ApS (CVR 28150393)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver landbrugssektoren, enheder, planteavl.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.