MA Due ApS
CVR 42 29 53 61 · Kalundborg · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MA Due ApS har CVR-nummer 42295361. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Bækketoften 14, 4400 Kalundborg. Stiftet: 9. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 778.395 kr., årets resultat 190.338 kr., egenkapital 314.294 kr., aktiver i alt 442.307 kr. Soliditetsgraden på 71,1 % er højere end hos 85 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 190.338 kr. er højere end hos 70 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MA Due ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Bækketoften 14, 4400 Kalundborg
- Kommune
- KALUNDBORG
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 21460203
- baekketoften@gmail.com
- Stiftet
- 9 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve murervirksomhed, bygge- og anlægsvirksomhed samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42295361 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bækketoften 14, 4400 Kalundborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
60,6%
▲ 20,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,46
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,1%
▲ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
171,5%
▲ 171,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 778.395 | 615.514 | 649.253 | 806.121 |
| Resultat før skat | 244.238 | 89.971 | 126.946 | 172.861 |
| Årets resultat | 190.338 | 70.105 | 99.028 | 134.823 |
| Egenkapital | 314.294 | 173.956 | 193.851 | 174.823 |
| Aktiver i alt | 442.307 | 262.218 | 328.271 | 317.709 |
| Omsætningsaktiver | 442.307 | 262.218 | 328.271 | — |
| Kortfristet gæld | 128.013 | 77.396 | 106.502 | 104.848 |
| Gæld i alt | 128.013 | 88.262 | 134.420 | 142.886 |
| Soliditetsgrad | 71.1% | 66.3% | 59.1% | 55% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Tim Due Siden 9 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Tim Due Siden 9 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1MA Due ApS
P-nr. 1027011248
Bækketoften 14, 4400 Kalundborg
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 90.327 DKK | 19.866 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 126.984 DKK | 27.918 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 172.961 DKK | 38.038 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MA Due ApS (CVR 42295361)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murervirksomhed, anlægsvirksomhed, bygge.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.