Made by Hedelund ApS
CVR 39 86 90 71 · København S · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Made by Hedelund ApS har CVR-nummer 39869071. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Sorrentovej 6, 2. tv, 2300 København S. Stiftet: 14. september 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 899.060 kr., årets resultat 78.682 kr., egenkapital 225.526 kr., aktiver i alt 393.559 kr. Soliditetsgraden på 57,3 % er højere end hos 71 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 78.682 kr. er højere end hos 55 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 18 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Made by Hedelund ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Sorrentovej 6, 2. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 14 Sep 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed, samt andet dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-09-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39869071 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sorrentovej 6, 2. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,9%
▲ 12,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,31
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,3%
▲ 10,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
161,9%
▲ 161,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 899.060 | 760.477 | 977.154 | 1.117.148 | 578.095 |
| Resultat før skat | 103.304 | 41.904 | 95.935 | 364.114 | 52.070 |
| Årets resultat | 78.682 | 30.046 | 74.829 | 283.111 | 40.615 |
| Egenkapital | 225.526 | 134.986 | 204.940 | 360.111 | 107.000 |
| Aktiver i alt | 393.559 | 285.985 | 445.379 | 665.389 | 239.497 |
| Omsætningsaktiver | 387.745 | 280.171 | 440.513 | 661.087 | 235.328 |
| Kortfristet gæld | 168.033 | 150.999 | 240.439 | 305.278 | 132.497 |
| Gæld i alt | 168.033 | 150.999 | 240.439 | 305.278 | 132.497 |
| Soliditetsgrad | 57.3% | 47.2% | 46% | 54.1% | 44.7% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hr. Hedelund Holding ApS Siden 14 Sep 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Steffan Hedelund Nielsen Siden 14 Sep 2018Direktør
Produktionsenheder
1Made by Hedelund ApS
P-nr. 1023962531
Sorrentovej 6, 2. tv, 2300 København S
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hr. Hedelund Holding ApS (CVR 39868903)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.