Mads Mendel Holding ApS
CVR 37 85 64 95 · Auning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mads Mendel Holding ApS har CVR-nummer 37856495. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Linde Alle 19, 8963 Auning. Stiftet: 28. juni 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.500 kr., årets resultat -6.434 kr., egenkapital 147.307 kr., aktiver i alt 167.697 kr. Soliditetsgraden på 87,8 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.434 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mads Mendel Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Linde Alle 19, 8963 Auning
- Kommune
- NORDDJURS
- Stiftet
- 28 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og foretage for-mueanbringender samt hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37856495 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Linde Alle 19, 8963 Auning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,4%
▼ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,22
▼ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,8%
▼ 2,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5,9%
▼ 5,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.500 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | -6.078 | -7.402 | -4.849 | -27.499 |
| Årets resultat | -6.434 | -6.078 | -7.402 | -4.849 | -27.499 |
| Egenkapital | 147.307 | 153.741 | 159.819 | 167.221 | 172.071 |
| Aktiver i alt | 167.697 | 170.631 | 173.209 | 177.111 | 492.702 |
| Omsætningsaktiver | 167.697 | 170.631 | 173.209 | 177.110 | 200.229 |
| Kortfristet gæld | 20.390 | 16.890 | 13.390 | 9.890 | 320.631 |
| Gæld i alt | 167.697 | 16.890 | 13.390 | 9.890 | 320.631 |
| Soliditetsgrad | 87.8% | 90.1% | 92.3% | 94.4% | 34.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mads Mendel Siden 28 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Mads Mendel Siden 28 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1Mads Mendel Holding ApS
P-nr. 1021575050
Linde Alle 19, 8963 Auning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.078 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.800 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.099 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -30.499 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -6.045 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mads Mendel Holding ApS (CVR 37856495)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver mueanbringender, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.