Magbo holding ApS
CVR 41 70 48 88 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Magbo holding ApS har CVR-nummer 41704888. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tisetvej 81, 8340 Malling. Stiftet: 23. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.863 kr., årets resultat -1.869 kr., egenkapital 31.701 kr., aktiver i alt 40.844 kr. Soliditetsgraden på 77,6 % er lavere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.869 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Magbo holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tisetvej 81, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 20259344
- Stiftet
- 23 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Virksomheden formål er at eje aktier eller anparter i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- virksomheden tegnes af Direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41704888 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tisetvej 81, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,9%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,09
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
77,6%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,4%
▲ 0,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.863 | -1.861 | -4.969 | -4.857 | -1.568 |
| Resultat før skat | -1.869 | -1.876 | -4.969 | -4.891 | -1.744 |
| Årets resultat | -1.869 | -1.876 | -4.969 | -4.891 | -1.744 |
| Egenkapital | 31.701 | 33.570 | 35.446 | 40.415 | 45.106 |
| Aktiver i alt | 40.844 | 41.713 | 40.624 | 40.624 | 45.106 |
| Omsætningsaktiver | 844 | 1.713 | 624 | 624 | 5.106 |
| Kortfristet gæld | 9.143 | 8.143 | 5.178 | 209 | — |
| Gæld i alt | 9.143 | 8.143 | 5.178 | 209 | 45.106 |
| Soliditetsgrad | 77.6% | 80.5% | 87.3% | 99.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Magnus Holmelund Boye Siden 23 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Magnus Holmelund Boye Siden 23 Sep 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Magbo holding ApS
P-nr. 1026296893
Tisetvej 81, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.876 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.524 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.529 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -176 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Magbo holding ApS (CVR 41704888)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virksomheden, kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.