malerfirmaet Ejendomslyst aps
CVR 41 61 42 26 · Helsinge · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
malerfirmaet Ejendomslyst aps har CVR-nummer 41614226. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Møllehavevej 11, 3200 Helsinge. Stiftet: 21. august 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.705 kr., årets resultat 9.254 kr., egenkapital 21.841 kr., aktiver i alt 50.103 kr. Soliditetsgraden på 43,6 % er højere end hos 67 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 9.254 kr. er højere end hos 55 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som malerfirmaet Ejendomslyst aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Møllehavevej 11, 3200 Helsinge
- Kommune
- GRIBSKOV
- Telefon
- 27842754
- adm@ferme.dk
- Stiftet
- 21 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed og handel
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41614226 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllehavevej 11, 3200 Helsinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,4%
▲ 208,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,77
▲ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,6%
▲ 40,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
144,4%
▲ 144,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 112.500 | — | 59.525 | — |
| Bruttoresultat | -7.705 | -19.923 | -23.527 | 54.560 | -4.354 |
| Resultat før skat | 11.980 | -20.854 | -23.527 | 32.453 | -4.354 |
| Årets resultat | 9.254 | -20.854 | -23.527 | 25.896 | -4.354 |
| Egenkapital | 21.841 | 12.586 | 33.441 | 56.967 | 31.071 |
| Aktiver i alt | 50.103 | 348.086 | 335.973 | 319.130 | 311.071 |
| Omsætningsaktiver | 50.103 | 42.737 | 30.624 | 13.781 | 311.071 |
| Kortfristet gæld | 28.262 | 335.500 | 302.532 | 255.606 | 280.000 |
| Gæld i alt | 28.262 | 335.500 | 302.532 | 262.163 | 280.000 |
| Soliditetsgrad | 43.6% | 3.6% | 10% | 17.9% | 10% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eigen x 4 Holding ApS Siden 2 Jun 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Poul Milan Taaensen Siden 2 Jun 2026Adm. dir.
Produktionsenheder
1malerfirmaet Ejendomslyst aps
P-nr. 1026182189
Møllehavevej 11, 3200 Helsinge
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -23.527 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 19.724 DKK | 4.334 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.929 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Eigen x 4 Holding ApS (CVR 41584645)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, byggeprojekter, gennemførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.