Malerfix ApS
CVR 44 36 50 06 · Søborg · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Malerfix ApS har CVR-nummer 44365006. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Provst Bentzons Vej 48, 2860 Søborg. Stiftet: 2. oktober 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.372.479 kr., årets resultat -158.657 kr., egenkapital 117.635 kr., aktiver i alt 455.704 kr. Soliditetsgraden på 25,8 % er lavere end hos 68 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -158.657 kr. er lavere end hos 91 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Malerfix ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Provst Bentzons Vej 48, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 29877401
- kontakt@malerfix.dk
- Hjemmeside
- www.malerfix.dk
- Stiftet
- 2 Oct 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44365006 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Provst Bentzons Vej 48, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.malerfix.dk Hjemmeside https://www.malerfix.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (24. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-134,9%
▼ 220,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,8%
▼ 10,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-167,1%
▼ 167,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.372.479 | 1.691.959 |
| Resultat før skat | -158.657 | 306.934 |
| Årets resultat | -158.657 | 236.292 |
| Egenkapital | 117.635 | 276.292 |
| Aktiver i alt | 455.704 | 760.973 |
| Omsætningsaktiver | 358.651 | 651.973 |
| Kortfristet gæld | 338.069 | 484.681 |
| Gæld i alt | 338.069 | 484.681 |
| Soliditetsgrad | 25.8% | 36.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Emil Ingolf Holding ApS Siden 2 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Emil Ingolf Resentvig Siden 2 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1Malerfix ApS
P-nr. 1029735537
Provst Bentzons Vej 48, 2860 Søborg
Maleraktiviteter (433410)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Emil Ingolf Holding ApS (CVR 44161737)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.