MALERHOLDET ApS
CVR 34 79 99 46 · Hvidovre · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MALERHOLDET ApS har CVR-nummer 34799946. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Kærmark 47, 2650 Hvidovre. Stiftet: 21. november 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.618.182 kr., årets resultat 17.311 kr., egenkapital 467.831 kr., aktiver i alt 2.251.002 kr. Soliditetsgraden på 20,8 % er lavere end hos 72 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 17.311 kr. er lavere end hos 62 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MALERHOLDET ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Kærmark 47, 2650 Hvidovre
- Kommune
- HVIDOVRE
- Antal ansatte
-
6
2012 2018
- Telefon
- 26504921
- Rene@malerholdet.dk
- Hjemmeside
- www.malerholdet.dk
- Stiftet
- 21 Nov 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- indenfor håndværksbranchen -herunder navnlig med salg af serviceydelser indenfor male -og gulvafslibningsbranchen samt al anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af een direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34799946 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kærmark 47, 2650 Hvidovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.malerholdet.dk Hjemmeside https://malerholdet.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,7%
▼ 30,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,14
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
20,8%
▼ 12,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-93,3%
▼ 93,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.618.182 | 2.558.925 | 2.121.842 | 2.475.367 | 2.133.004 |
| Resultat før skat | 72.074 | 333.629 | 329.656 | 198.115 | 234.342 |
| Årets resultat | 17.311 | 258.410 | 300.280 | 149.376 | 178.263 |
| Egenkapital | 467.831 | 750.520 | 567.110 | 406.830 | 430.454 |
| Aktiver i alt | 2.251.002 | 2.276.081 | 1.297.838 | 1.373.473 | 1.290.762 |
| Omsætningsaktiver | 2.024.368 | — | 1.198.337 | 1.311.367 | 1.284.711 |
| Kortfristet gæld | 1.783.171 | 1.525.561 | 730.728 | 966.643 | 860.308 |
| Gæld i alt | 1.783.171 | 1.525.561 | 1.297.838 | 966.643 | 860.308 |
| Soliditetsgrad | 20.8% | 33% | 43.7% | 29.6% | 33.3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RAGH HOLDING AF 2012 ApS Siden 21 Nov 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Rene Alexandar Gjedved Hendriksen Siden 21 Nov 2012Direktør
Produktionsenheder
1MALERHOLDET ApS
P-nr. 1018083244
Kærmark 47, 2650 Hvidovre
Maleraktiviteter (433410)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RAGH HOLDING AF 2012 ApS (CVR 34739641)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gulvafslibningsbranchen, male, håndværksbranchen.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.