Malermester Heidi Henriksen ApS
CVR 43 05 97 26 · Kirke Såby · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Malermester Heidi Henriksen ApS har CVR-nummer 43059726. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Hornsherredvej 59, 4060 Kirke Såby. Stiftet: 16. februar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 420.781 kr., årets resultat 10.536 kr., egenkapital 151.780 kr., aktiver i alt 309.488 kr. Soliditetsgraden på 49,0 % er højere end hos 61 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 10.536 kr. er lavere end hos 65 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 19 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Malermester Heidi Henriksen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Hornsherredvej 59, 4060 Kirke Såby
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 61128989
- malermester-heidi@outlook.dk
- Stiftet
- 16 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som malervirksomhed samt at udøve enhver aktivitet, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43059726 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hornsherredvej 59, 4060 Kirke Såby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,9%
▼ 1,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,96
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,0%
▼ 7,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7,9%
▼ 7,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 420.781 | 353.779 | 362.795 | 224.531 |
| Resultat før skat | 14.913 | 18.014 | 78.984 | 40.656 |
| Årets resultat | 10.536 | 11.436 | 58.194 | 31.614 |
| Egenkapital | 151.780 | 141.244 | 129.807 | 71.614 |
| Aktiver i alt | 309.488 | 251.884 | 224.381 | 151.284 |
| Omsætningsaktiver | 309.488 | 251.884 | 224.381 | 151.284 |
| Kortfristet gæld | 157.708 | 110.640 | 94.574 | 79.670 |
| Gæld i alt | 157.708 | 110.640 | 94.574 | 79.670 |
| Soliditetsgrad | 49% | 56.1% | 57.9% | 47.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Malermester Heidi Henriksen Holding ApS Siden 16 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Heidi Henriksen Siden 16 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1Malermester Heidi Henriksen ApS
P-nr. 1028000207
Hornsherredvej 59, 4060 Kirke Såby
Maleraktiviteter (433410)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Malermester Heidi Henriksen Holding ApS (CVR 43059653)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malervirksomhed, maleraktiviteter, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.